Bohužel hned tři hráče holického kádru potkaly v úvodu přípravy zdravotní komplikace a další fotbalista se zraněním laboruje již delší dobu.

Týká se to Libora Žondry, který se z toho důvodu vrátil z testů v Hradci Králové, Ondřeje Murina, Gianpaola Pezzottiho a Matěje Biolka.

Vytáhlý útočník Libor Žondra zahájil zimní přípravu s prvoligovým týmem Hradce Králové.

Podle původního plánu měl s „Votroky" trénovat až do 20. ledna. Jeho zdraví však bylo proti. Po dohodě obou klubů se tak vrátil na Hanou.

„Libor má zánět achilovky a momentálně netrénuje," konstatoval trenér HFK Olomouc Oldřich Machala.

Žondrovy šance na prvoligové angažmá tím ale ještě definitivně nevyprchaly. Léčba jeho zranění by měla zabrat maximálně dva týdny a pak by se mohl na testy na východě Čech vrátit.

„Samozřejmě bych byl radši, kdyby zůstal. Pokud by ale dostal nabídku z ligy, tak je jasné, že ta se neodmítá," poznamenal Machala, kterého těší, že klub na hostování definitivně získal kmenového útočníka Sigmy Olomouc Petra Nekudu.

Pokud by Žondra přece jen v Hradci uspěl a získal kontrakt, byla by to pro hanácký tým komplikace. HFK by přišel o jednoho z klíčových hráčů.

„V tom případě bychom měli pouze jediného klasického útočníka Nekudu. Pak bychom se museli rozhodnout, jestli shánět ještě nějakou další posilu," uvedl Machala.

Zranění během prvního týdne přípravy postihlo stopera Ondřeje Murina, který má problémy s ramenem. Rekonvalescence odchovance olomoucké Sigmy potrvá dva až čtyři týdny.

„Je to komplikace. Ondřej má zdravotní problémy, často nedohrává zápasy, což mě mrzí. Pro něj je potřeba, aby absolvoval přípravu, hrál utkání a mohl se časem vrátit do Sigmy jako hotový hráč," prohlásil Machala.

Pezzoti má skřípnutý nerv

Třetím zraněným je pak mladý forvard Gianpaolo Pezzotti, který si během tréninku v posilovně zablokoval záda.

Útočník, který se zatím prosazoval spíše v B-mužstvu, musel být dokonce převezen do nemocnice. Podle posledních zpráv by se mělo jednat o skřípnutý nerv.

„Byli jsme rozděleni na tři skupiny, jedna samostatně trénovala v posilovně a Gianpaolovi ruplo v zádech," potvrdil Machala.

Ten má v týmu na zkoušce tři zahraniční fotbalisty, kteří bojují o případný kontrakt.

Jedná se o Slováka Martina Dupkalu a srbskou dvojici Stefan Vukmirović – Mihailo Jovanović.

„Všichni vypadají dobře, ale samozřejmě je potřebujeme vidět přímo na hřišti. O jejich osudu se bude rozhodovat v prvních dvou přípravných zápasech," poznamenal Machala.

Onofrej zkouší štěstí v Rakousku

První ze série přípravných utkání jeho svěřence čeká již v úterý, kdy se představí na půdě Mattersburgu, účastníka nejvyšší rakouské soutěže.

Tohoto zápasu se ještě nezúčastní Matěj Biolek, který od startu přípravy laboruje s nataženým stehenním svalem. Na následující přípravný zápas na půdě slovenské Senice by však měl být v připraven.

Kádr HFK jinak zůstává pohromadě. Olomoucké předměstí zatím opustil pouze jediný hráč.

Zkušený slovenský matador Ladislav Onofrej bude zkoušet štěstí v rakouském klubu Spitz SV.