V utkání s pražskou Spartou si Hořava v souboji s Romanem Hubníkem přivodil zapeklité zranění, kvůli kterému přijde také o dvě kvalifikační utkání reprezentace do jednadvaceti let.

„Je to něco mezi naraženým a nataženým břišním svalem, těžko se to popisuje,“ prozradil talentovaný záložník, který má zatím nařízený týdenní klid

Se Spartou jste uhráli bod, jste spokojeni, že jste alespoň vyrovnali?
Bylo to bojovné utkání, škoda, že jsme dostali gól ze standardky. Sparta měla dost šancí, dvakrát šli sami na gólmana. Ve druhém poločase jsme se snažili hodně bojovat a tlačit. Myslím, že je to zasloužená remíza, je to hodně těžké otáčet zápasy proti Spartě, zvlášť když se nám teď moc nedaří dávat góly. Je dobré, že jsme vyrovnali a máme aspoň ten bod.

Kde hledat příčinu toho, že se vám v prvním poločase moc nedařilo?
Chtěli jsme spíš chodit do rychlých brejků a přečíslení, ale nedařilo se nám to. Pár náznaků šancí jsme tam měli, ale nebylo to ono.

Nebyla na mužstvu patrná únava z náročného programu?
Já myslím, že jsme si na to už nějak zvykli, navíc jsme hráli až v pondělí, takže tím to asi nebylo.

Doma chcete získávat tři body i s kvalitními mužstvy, jako je Sparta, že?
Když jsme se probojovali minulou sezonu do pohárů, tak je pro nás jedno, jestli doma hrajeme se Spartou, nebo s někým jiným. Je důležité, abychom zvlášť doma začali vyhrávat, ale vzhledem k tomu, že jsme prohrávali a že se Sparta nadále zlepšuje, tak je ten bod dobrý.

Zápas jste nedohrál pro zranění. Jak to s vámi vypadá?
Já jsem se srazil v jednom souboji s Romanem Hubníkem, mám naražený bok a je to docela nepříjemné. Těžko chodím a bolí mě to při nějakém pohybu, jako je třeba zvedání nohy. Taky to cítím třeba při dýchání nebo při kašlání.

Jisté zatím je, že přijdete o dva zápasy jednadvacítky, na jak dlouhá pauza vás čeká?
Zatím mám nařízený týden klidu. Doktor ale říkal, že to zotavení je hodně idividuální, tak uvidíme potom. Snad budu co nejdříve zase v pořádku.

Přijdete o dva zápasy kvalifikace se Severním Irskem a Německem, to asi hodně mrzí, že? Zvlášť ten druhý zápas je důležitý...
Samozřejmě mě to hodně štve a nejenom ten zápas s Německem. Se Severním Irskem hrajeme poprvé doma. Bohužel to budou muset kluci zvládnout beze mě.

Miroslav Mazal