„První gól mi soupeř trefil do šibenice o břevno, druhý hlavičkou ze čtyř metrů a třetí z vápna za tyč," krčila rameny česká brankářská jednička.

Co se stalo ve druhém poločase, kdy vám soupeř nasázel tři branky?
Rozhodl začátek druhého poločasu, kdy soupeři vyšly dva tři protiútoky, tím se Dánové chytili. První gól rozhodl. Po něm se misky vah převrátily na jejich stranu. Trenéři oživili hru tím, že se vystřídalo. Do hry přišel i Tomáš (Rosický), ale bohužel ta střídání nepřinesla kýžený efekt, protože jsme pak ještě dostali dva góly.

Jak moc v základní sestavě českého týmu chyběl Tomáš Rosický?
To se těžko hodnotí, protože v prvním poločase jsme hráli dobře, měli jsme více příležitostí a hodně střel. Soupeř zahrozil až ke konci první půle. V době, kdy proběhla ta střídání, byl už soupeř na koni a mohl bránit a využívat protiútoků.

Z čeho pramenilo tolik rychlých protiútoků soupeře?
Oni posbírali víc druhých, odražených míčů. Uprostřed hřiště jsme několikrát propadli a dánští hráči, kteří jsou zkušení a velice kvalitní, to potrestali. Dnes byl nepříjemný vítr a hřiště bylo suché, skákalo to a hůř se na tom kombinovalo. Soupeř měl ale stejné podmínky jako my a dokázal se s nimi lépe vypořádat.

Překvapili vás Dánové, kteří se proti vám dočkali prvního vítězství ve skupině?
Postavili zkušený tým, který byl připraven na rychlé protiútoky. V prvním vzájemném zápase ke konci nasadili Cornelia, se kterým jsme měli potíže, protože je obrovský a je hodně cítit. Dnes ho tam dali od začátku a ve druhém poločase se jim to vyplatilo.

Vy jste tvrdou hru Dánů pocí-
til na vlastní kůži. Co se vám stalo?
Soupeř mi hlavičkoval do brady, kterou mi roztrhl. Já jsem v té chvíli ani nevěděl, kde je míč, ale naštěstí z toho nebyl gól. Zápas jsem dohrával se čtyřmi stehy, takže to příjemné nebylo, ale čert to vem, to je jen sešitá brada. Potřebovali jsme tři body a ty nemáme.

Co tato porážka znamená v boji o postup na mistrovství světa v Brazílii?
Je to obrovská komplikace, zavinili jsme si ji sami a bude jenom na nás, jak se vrátíme do hry o postup. Další zápas s Arménií už bude klíčový. Výsledek s Dánskem nám určil úplně jinou strategii, protože budeme dohánět.

Bude těžké se během krátké doby oklepat a předvést proti Arménii jiný výkon?
Ocitli jsme se v nepříjemné situaci jako už několikrát a bude jen na nás, abychom se s tím popasovali. Cesta je dlouhá a šanci na to, odčinit toto dnešní zaváhání, máme. Nemáme už ale jiné cesty než vyhrávat.