Komplikovaně dával dohromady základní jedenáctku pro zápas 16. kola kouč Karel Trnečka. Ofenzivní opora a kapitán Vilém Papica už neměl kvůli zdravotním problémům na podzim nastoupit. Jenže situace si to žádala. Po čtrnácti minutách ale Papica musel s nataženým svalem vystřídat. „Ukecal jsem ho, byl na dvou trénincích a cítil se celkem dobře. Ale zase ho to začalo tahat," prozradil Karel Trnečka.

Olomoučtí po půl hodině hry přestáli velkou šanci Hranic, když z levé strany šikovně loboval Patrik Hoffmann. Tadeáš Psotka se ale natáhl a míč vyrazil do břevna. Přes ležícího gólmana Nových Sadů pak hosté ani na dva pokusy nedostali míč do prázdné branky. „Byli tam dva naši hráči v malém vápně. Tentokrát jim chyběl dostatek důrazu, aby dali gól," posteskl si lodivod Hranic Rostislav Sobek.

Těsně před poločasovým hvizdem rozhodčího pak udeřili Olomoučtí. Hranice nezachytili na kraji vápna Davida Dvorského a ten poslal míč do pravé šibenice Tomečkovy brány.

Hostující tým ale cítil šanci a Nové Sady začal pořádně trápit hned po pauze. Nakonec se urodilo ze standardní situace, kterých si Hraničtí vypracovali slušnou řádku. Do horního růžku krásně zakroutil míč čtvrthodiny před koncem Jan Nehyba. „Byl to hráč, který předtím měl asi čtyři nevydařené standardky, už jsme ho chtěli odvolat. Ale nechali jsme ho tam a dopadlo to dobře," s úsměvem prohlásil Rostislav Sobek.

Po inkasované brance domácí přece jen trochu přidali na obrátkách, ale do finální fáze se příliš propracovat nedokázali. Hostující kouč nakonec ocenil bodový zisk z půdy Nových Sadů.

„Minulý týden doma byla v plánu výhra a v Olomouci alespoň bod, abychom nějak zachránili situaci v tabulce. Soupeř byl kvalitní, takže jsme rádi. Ale měli jsme větší držení míče i nějakou kvalitu, mohli jsme pomýšlet i na víc," okomentoval zápas trenér Hranic. Toho potěšilo i zlepšení herního nasazení jeho svěřenců. „Splnili jsme i takovou misi, aby se hráči dostali do pozitivna, do bojovnosti. Aby měli chuť do hry. Nejen body, ale také tohle se zlepšilo."

Zatímco na straně Hranic panovala spokojenost s posledním obdobím, Novosadští ocenili, že podzimní část sezony už skončila. „To, co dnes hrálo, bylo torzo. Nechci se vymlouvat, ale z loňského základu nehraje šest hráčů a to je cítit. Nedá se to nahradit. Na lavičce jsme měli zraněné hráče a musel jsem jimi střídat hráče ze základu, kteří se zase zranili," objasňoval složitou situaci trenér Nových Sadů Karel Trnečka a pokračoval: „Zaplať pánbůh, že je konec. Snad se dáme dohromady a ještě to nějakým způsobem posílíme na jaro. Abychom byli zase tak dobří, jako na začátku," přeje si zkušený kouč.

FK Nové Sady – SK Hranice 1:1 (1:0)

Branky: 45. Dvorský – 73. Nehyba. Rozhodčí: Vrťo – Bureš, Trigas. ŽK: Režný, Andreev, Maliňák – Kundrát, Kuchař, Hoffmann. Diváků: 150.

Nové Sady: Psotka – Hodis, Steklý, Navrátil, Kipritidis (59. Kopp) – Novotný, Blaha – Andreev, Papica (14. Maliňák), Dvorský (77. Alexa) – Režný. Trenér: Karel Trnečka.

Hranice: Tomečka – Žoch, Kundrát, Kuchař, Čáp – Nehyba (89. Mutloch), Šišlák, Kalous (46. Juříček), Hoffmann (70. Frydrych) – Ferenc, Vyka. Trenér: Rostislav Sobek.