Samotný akt začne už ve dvanáct hodin losováním předkola Ligy mistrů. Evropská liga se dostane na řadu o půl druhé. Sledovat los bude možné jen na www.uefa.com.

Hanácký klub tentokrát, na rozdíl od druhého českého zástupce v osudí Slovanu Liberec, nebude mezi nasazenými mužstvy. Tím pádem se může stát, že se 30. července nebo 6. srpna na Hané po nepříliš atraktivním Framu Reykjavík objeví pro změnu evropský velkoklub napěchovaný hvězdami.

Je libo příklady? Tak co třeba italský AS Řím s mistry světa Franceskem Tottim a Daniele De Rossim. Nebo německý Hamburger SV s Brazilcem Zé Robertem, reprezentačním záložníkem Davidem Jarolímem či olomouckým odchovancem Miroslavem Štěpánkem.

I další kluby, na něž může Sigma v případě postupu přes Fram narazit, vzbuzují respekt. PSV Eindhoven z Nizozemska, španělské Bilbao, anglický Fulham a tak by se dalo pokračovat…

Ne ovšem do nekonečna. V koši s nápisem nasazení bude jen pětatřicet lístečků. Na patnácti z nich pak budou hned dvě jména. Patnáct týmů musí ještě stejně jako Olomouc projít druhým předkolem. Mezi nimi třeba turecký Galatasaray s Milanem Barošem.

Právě mezi týmy, které ještě nemají jistotu, se pro Sigmu dá nalézt alespoň papírově schůdnější los.

Zajímavé a přitom z hlediska postupu určitě nikoliv neřešitelné by bylo třeba hypotetické utkání Olomouc – Žilina, kde hraje pod vedením Pavla Hapala další rodilý Hanák David Kobylík, který na jaře pomohl Sigmě do pohárů.

Za přívětivý los by se dal považovat také vítěz z dvojzápasu mezi kyperskou Famagustou a čerhohorským Petrovačem.

Není ale radno zapomínat na jednu dost podstatnou maličkost. K tomu, aby se los ve finále doopravdy týkal Sigmy, je zapotřebí zvládnout odvetu s Framem v Reykjavíku.