Nedělní zápas se Sigmou tak nejspíš zmešká.

Bylo by to hodně pikantní střetnutí. Nejlepší kamarádi a donedávna spoluhráči by se potkali tentokrát v rolích soupeřů.

„Martina považuju za svého nejlepšího fotbalového přítele. V Sigmě jsme spolu bývali pořád ve dvojici, ať už na hotelu nebo při trénincích," svěřil se v medailonku klubové televize Sigma TV olomoucký stoper Martin Šindelář.

Doležal patřil k oblíbencům i mezi olomouckými fanoušky. Na podzim byl jedním z mála, kdo drželi Sigmu alespoň jakž takž nad vodou. Nastřílel osm gólů, podepsal 
s klubem i novou smlouvu.

Jenže právě ta byla rozbuškou pro velké změny. Rázem se všechno změnilo a z Doležala se stal „Jidáš – zrádce".

Jeho nový kontrakt totiž nebyl řádně zaregistrován a útočník na konci ledna spolu
s agentem Ondrejem Chovancem oznámil, že se po vypršení původního kontraktu, tedy letos v létě, rozhodl odejít do Jablonce.

Hanáci pochopitelně prskali, ale nic moc s tím nezmohli. Nakonec se s Jabloncem dohodli na finančním vyrovnání a Doležal odešel už v zimě.

Teď měl poprvé na bývalý klub narazit. „Co ale vím, tak proti nám hrát nebude, má nějaké drobné zranění," podotkl Šindelář.

30 na 70, že budu hrát, říká Doležal

I sám jablonecký útočník potvrdil, že jeho start v zápase proti bývalému klubu je dost nepravděpodobný. Kvůli bolavým zádům střídal už v prvním poločase nevydařeného zápasu se Znojmem a na Olomouc se podle všeho dít do pořádku nestihne.

„Je to tak 30 proti 70, že budu hrát. Asi je to osud," řekl dvaadvacetiletý forvard.

„Těšil jsem se, že si zahraju proti klukům, které dobře znám. S některými jsem pořád v kontaktu. Bohužel z toho ale asi nic nebude," uvedl Doležal.

„Je to škoda, protože by to bylo určitě zajímavé. Dobře známe své silné a slabé stránky. Ale na kamarádství by na hřišti určitě místo nebylo. Tam je to soupeř a hotovo," prohlásil rezolutně Šindelář.

Doležala může těšit aspoň to, že minimálně na čas unikne hněvu olomouckých příznivců, kteří mu jeho „zběhnutí" jen tak nezapomenou.

„Asi by to nebylo tak velké, jako kdyby se hrálo v Olomouci. Ale slyšel jsem, že chystají nějaké transparenty," uvedl Doležal.

V jablonecké kabině, kde sedí také další dva bývalí hráči Sigmy Michal Hubník a Daniel Rossi, se prý už ale zimní přestup neřeší.

„Možná to bylo trochu tím, že jsem teď byl kvůli zranění mimo, ale nic zvláštního se neděje," řekl Doležal.

Téma Doležal? Už jen narážky

Ani v olomoucké šatně není téma Doležal žádná „hitovka".

„Maximálně padne nějaké narážka, ale to je všechno," prozradil Šindelář. „Soustředíme se na zápas."

Soustředění je na místě. Do skoku není ani jednomu ze soupeřů. Sigma stále udržuje relativně bezpečnou vzdálenost od sestupových pozic, ale bodů nazbyt stále nemá. Zvlášť, když ji v příštím kole čeká mistrovská Plzeň.

Jablonec, jenž se netajil pohárovými ambicemi, také nemůže být spokojen. Naposledy utrpěl debakl 0:4 ve Znojmě a začalo se spekulovat 
o odvolání trenéra Skuhravého.

„Představovali jsme si to samozřejmě jinak. Ten zápas se nám zkrátka nepovedl, teď se doma musíme pokusit 
o nápravu," říká Doležal, jenž ale sám spoluhráčům nepomůže.

Bude to pro Sigmu výhoda?

„To uvidíme až po zápase. Snad nakonec nebudeme říkat, že by bylo lepší, kdyby hrál," utrousil s úsměvem Martin Šindelář.