Zkušený fotbalista také poslal z Olomouce vzkaz českému fotbalovému publiku.

Celková atmosféra v Divadle hudby představila mnohem příjemnější tvář fotbalu než třeba tiskové konference po zápasech české reprezentace.

Vladimír Šmicer, který coby fotbalista prošel reprezentací, Slavií, RC Lens a především slavným liverpoolským klubem, v části talkshow obhajoval kouče Michala Bílka a celou fotbalovou reprezentaci.

„Novináři píší stále negativně. Snažíme se nabízet i pozitivní témata, ale těch si nikdo nevšímá, o negativních věcech se asi lépe píše," uvedl Šmicer a připustil, že média vytvářejí na reprezentační tým velký tlak.

Větší část pořadu byla ovšem uvolněná a zábavná.

Vízek? Tak to se musím napít

Proč by hráči neměli mít večer před utkáním sex?

„Tak to není, to jsou asi relikty z minulého režimu, kdy se hodně věřilo na účinnost přísných soustředění. Někteří fotbalisté sex večer před zápasem mají, a někteří ho mají klidně i ráno v den utkání. To je pořád ještě dost času na odpočinek. Někomu to navíc potom jde třeba i lépe," smál se Šmicer.

Vladinír Šmicer v obležení sběratelů autogramůPublikum v sále, především rodiče budoucích hvězd, varoval také před představou, že kluci, kteří chtějí hrát fotbal, musí být co nejrychleji v nějakém profesionálním týmu a co nejdřív v reprezentaci.

„Já jsem hrál až do dvanácti jen u nás na vesnici a myslím, že mi to rozhodně vůbec nijak neublížilo," dodal hráč, jehož úspěchy jsou zcela nesporné.

Jedním z nich byla penalta ve finále Ligy mistrů, díky níž tehdy Liverpool zvítězil.

„Úžasný zážitek, asi nejlepší v životě. No, jistě, narodily se mi pak i děti, ale přece jenom vítězství v Lize mistrů, to byl obrovský zážitek," přiznal se smíchem Šmicer.

Moderátor David Hrbek pak evidentně zaskočil hosta, když se telefonicky spojil s jeho tchánem Ladislavem Vízkem.

„Tak teď se tedy musím napít," vypravil ze sebe Šmicer, když se z reproduktorů ozval otec jeho manželky, rovněž bývalý slavný fotbalista.

Zpívejme všichni hymnu

Z doby kariéry v anglické lize připomněl Vladimír Šmicer, jehož jméno Angličané četli jako  Smajsr a Francouzi Smisé, obrovský účinek pořádného fandění. Už když hráč soupeře vstupuje v Liverpoolu na hřiště, musí jít kolem cedule s nápisem THIS IS ANFIELD, zatímco venku duní chorály.

„Projdete kolem té cedule a jdete na hřiště. Tam v tu chvíli burácí hymna Liverpoolu z desítek tisíc hrdel. Je to načasované tak, aby zrovna když vycházíte ven, zněl ten působivý refrén. To je prostě úžasný pocit, vyvolává to husí kůži," připomněl své dojmy z Liverpoolu.

„Fanděme i u nás, zpívejme nahlas hymnu, všichni! U nás to vypadá, jako by se lidé styděli zpívat a fandit," vyzval manažer reprezentace.

Olomoucké publikum může jeho výzvu vyslyšet už ve středu v 17,30, kdy na Andrově stadionu začíná utkání Česká republika versus Slovensko.

Talkshow byla součástí akce Víc než hra. Podrobnější program najdete na www.vicnezhra.cz.

Michal Folta