S ohledem na průběh druhé ligy, kde se u dna drží Prostějov s Vítkovicemi, to totiž momentálně vypadá, že v létě z MSFL budou muset sestoupit tři mančafty. A Holice drží třináctou příčku (v této situaci první nesestupovou), navíc Blansko s Kroměříží jsou o pouhé tři body za ní.

O to víc byl poslední podzimní zápas pro Olomoucké důležitý. A podle toho to také vypadalo… Když už se domácí dostali na dostřel otrokovické branky, zhatil nadějnou akci nepřesný centr nebo slabé zakončení. Nejblíže gólu byl v 75. minutě levý záložník Vychodil, jeho teč však na poslední chvíli na čáře lapil brankář Juřík. „Potřebujeme i trochu štěstí, aby si hráči trochu uvolnili hlavy, jsou pod velkým tlakem. A je vidět, že někteří to nezvládají a dělají zbytečné chyby v rozehrávce. To je problém," řekl Derco.

Chvíli předtím však měli obrovskou šanci také hosté. Po standardní situaci hlavičkoval do břevna Ponížil a dorážku do prázdné brány poslal nepochopitelně z metru nad ghanský stoper Kwaku.

Víc toho stovka diváků v sobotu odpoledne neviděla. „Přístup k utkání byl dobrý, takhle musíme hrát i venku, abychom odváželi nějaké body taky. Ale máme velké problémy v útočné fázi, tam nás tlačí bota. Chybí nám dva rozdíloví hráči. Jeden, který by měl myšlenku a dal finální přihrávku, a druhý, který má kvalitní náběh, výběr místa a zakončení," naznačil Jiří Derco myšlenku přivést v zimě posily.

1. HFK Olomouc – Otrokovice 0:0

Rozhodčí: Cieslar – Mojžíš, Richtár. ŽK: Wolf, Rýdel, Vychodil – Elšík, Dekleva. Diváků: 106.

HFK: Mucha – Wolf, Řehák, Horka, Přikryl – Buček, Bořil (85. Pezzotti), Rýdel, Vychodil – Pyclík (68. Kostorek) – Hornich (46. Krejčí). Trenér: Jiří Derco.

Otrokovice: Juřík – Zach, Kwaku, Dekleva, Jasenský – Mlýnek (46. Šuranský), Ponížil, Višněvský, Hradil (85. Bahounek) – Vavruša, Elšík. Trenér: Marek Sedlák.