„Každá série ale jednou musí skončit,“ poznamenal obránce Martin Hudec.

Zlínu sice momentálně patří patnáctá pozice, která by na konci sezony znamenala sešup o patro níž, nicméně zároveň se může pochlubit zřejmě nejlepší aktuální formou v celé lize.

Když v polovině dubna Zlín dostal v Plzni bůra, nevsadil by na jeho záchranu asi ani ten nejvěrnější fanoušek. Tescoma však v dalších čtyřech ligových utkáních za sebou vyhrála a Příbram, která je čtrnáctá, má na dohled tří bodů.

Tří bodů, které Příbram vydolovala v minulém kole v zápase s Olomoucí. I proto jsou ve Zlíně na zápas nažhavení.

„Sigma nám vůbec nepomohla, takže teď si to jedeme do Olomouce vybrat,“ prohlásil trenér Tescomy Ladislav Minář.

„Rozhodně Zlín nechceme poslat do druhé ligy. Mám tam spoustu kamarádů. Ten klub se mi moc líbí, třeba tím, jak se tam pracuje s mládeží, ale na to se samozřejmě nehraje. My hrajeme o svoje body, o poháry a oni zase o to svoje,“ odvětil Zdeněk Psotka, trenér Sigmy.

Zároveň však také přiznal, že zlínská série na něj přece jen udělala dojem.

„V posledních zápasech hráli opravdu výborně,“ pochválil soupeře.

„Mají zkušené mužstvo a jsou v laufu. Se Spartou předvedli výborný výkon směrem dopředu i dozadu,“ potvrzuje, že jeho svěřence v žádném případě nečeká lehký zápas.

Když se mluví o silných stránkách Zlína, nikdo neopomene připomenout standardní situace. Obři Kroča se Zbožínkem jsou pro své téměř basketbalové parametry k nepřehlédnutí.

„Musíme si na ně dát pozor a nejlépe standardky vůbec nevytvářet,“ shodují se olomoučtí hráči s trenérem.

Další titán Kroupa se stejně jako záložník Šmahaj v zápase s pražskou Spartou vykartoval. Pro zranění bude chybět trenéru Minářovi také rychlík Žůrek a olomoucký odchovanec Filip Rýdel, který ve Zlíně hostuje.

„Je to velký zásah do sestavy,“ připustil Minář.

Také v Olomouci mají v závěru sezony zdravotní trable.

„Problémy jsme měli celý týden. Zranění měli Melinho, Toleski, Hořava, Hudec. Trénink nám to ale výrazně nenarušovalo. Spíš se jednalo o to, že byla potřeba delší regenerace. Já předpokládám, že v neděli budou k dispozici všichni,“ řekl Psotka.

Od zápasu v Příbrami trénoval individuálně Tomáš Lovásik.

„I u něj věříme, že v neděli bude připraven nastoupit. Kdyby ne, máme mladého Šustra. Ten prokázal, že je kvalitní brankář, jinak by taky nebyl v Olomouci,“ řekl s úsměvem Psotka.

Kvůli disciplinárnímu trestu nemůže Psotka až do konce sezony počítat s Radimem Nepožitkem, protože se mu podmínka změnila v trest „natvrdo“.

Jestliže pro Zlín je utkání klíčové z hlediska boje o záchranu, Sigma potřebuje vyhrát, pokud to myslí vážně s útokem na poháry.

„Po středečním vyřazení Sparty a Slavie v poháru zavládlo trochu zklamání. Ale myslím si, že se to přetaví spíš v tu bojovnost a tu touhu dostat se na čtvrté místo,“ popisuje atmosféru v kabině.

„Troufnu si říct i za kluky, že opravdu hodně to chceme dokázat,“ dodal Psotka.