„Není to ale o mně. Přes pohár jsme chtěli do Evropy a pak prohrajeme doma s Jihlavou 0:4. Je to obrovská ostuda," nechápal sedmadvacetiletý fotbalista po debaklu.

REPORTÁŽ ze SOBOTNÍHO TRAPASU na Andrově stadionu ZDE

Jak se dá slušně zhodnotit zápas?
Je to obrovský průšvih. Přes pohár jsme se chtěli dostat do Evropy, a pak prohrajeme doma s Jihlavou 0:4. Je to obrovská ostuda.

Postup je asi definitivně pryč. Souhlasíte?
No, je to poločas… Ale tím čtvrtým gólem v poslední minutě jsme si to… (hledá slova) …ještě víc zkomplikovali. Dneska jsme hráli hodně špatně a Jihlava vyhrála naprosto zaslouženě.

Hlavně v začátku zápasu jste působili neuvěřitelně odevzdaně. Proč?
Neumím na to odpovědět. V šatně si něco říkáme, a pak na hřišti působíme jako leklé ryby. Jihlava vyhrála naprosto zaslouženě. Chodila do brejků, ale to jsme věděli, že tak budou hrát. Měli jsme s tím problém i v tom ligovém zápase. Dnes jsme měli vepředu snad jednu šanci. Bylo to katastrofální.

Stydíte se za svůj výkon?
Jestli se stydíme… Není to nic příjemného. Každý si musí sáhnout do svého svědomí, jestli nechal na hřišti všechno. Ten, kdo tam nenechal všechno, se stydět musí.

Ačkoliv přišlo málo diváků a hrálo se v uvozovkách pouze s Jihlavou, tak šance na evropské poháry by přece měla být obrovskou motivací…
Samozřejmě. Nic takového se nám stát nesmí. Jednou jsme ten pohár už vyhráli. Víme, jaká pak tady byla euforie. Místo toho si to sami pokazíme takhle doma s Jihlavou. Nějak hlouběji bych se k tomu opravdu vyjadřovat nechtěl, protože to by smrdělo průšvihem.

Co vůbec říkáte na návštěvu 758 diváků. Zvlášť, když se pohár hrál speciálně kvůli divákům o víkendu?
Pro nás to možná je dobře, že nepřišli. Byla to hrůza a já musím říct, že jsem za ty lidi rád, že to neviděli.

Vzpomenete si na nějaký podobný zápas, v němž jste takhle vyhořeli?
Asi se Spartou loni v poháru i v lize. Tenkrát nás úplně rozebrali. Ale přece jenom to byla Sparta. Teď nás rozebrala Jihlava. Nevím, co k tomu víc říct.

Vy sám jste si pořádně nechytil na balon a už to bylo dva nula. Dalo se něco dělat jinak?
První střelu mi uklidil k tyči a při druhém gólu mě přehodil obloučkem a spadlo to tam od tyčky. Nevím, co jsem mohl udělat víc. Asi bych se zachoval stejně.

Necítíte se být v poslední době trochu smolařem? Jakmile se postavíte do branky, soupeři dávají góly jako na běžícím pásu.
Na smůlu nevěřím. Věřím na tvrdou práci v tréninku. Je potřeba jít prostě dál, ať se děje, co se děje. Třeba v Chrudimi jsem měl štěstí, tam jsem něco pochytal. Hlavně si myslím, že se to nedá nazývat smůlou. Na hřišti je nás jedenáct a myslím si, že to není o mně.

Jak vůbec snášíte roli dvojky?
Respektuji trenérovo rozhodnutí. Moje povinnost je dřít a makat na tréninku, a když jdu na hřiště, tak tam nechat všechno. Víc bych se k tomu nevyjadřoval.

Jste naštvaný na spoluhráče? V boji o místo jedničky vám moc nepomohli, spíš naopak.
Naštvaný samozřejmě jsem. Dostat čtyři góly je hodně nepříjemné. Je to těžké zkousnout. Každý by měl hledat chybu u sebe. Ale nevím, jestli se dalo něco dělat.