V utkání s Libercem se přitom Hanáci drželi statečně. Poločas dokonce 1:0 vyhráli. Po přestávce však výborně hrajícímu uchazeči o mistrovský titul nestačili a podlehli 2:4.

„Problém byla naše defenzivní fáze. Směrem dozadu jsme dnes propadli. Liberec nás přehrál a zaslouženě zvítězil,“ konstatoval Ordoš.

 REPORT a FOTO: Parádní zápas! Sigma ale na skvělý Liberec nestačila

Co byl největší problém?
Rozhodla produktivita Liberce a porazil nás úplně zaslouženě. Největší problém byla asi naše defenzivní fáze. Přehráli nás kombinačně. Měli pět šest šancí a dali čtyři krásné góly. Není co dodat.

Bylo poznat, že jste v obraně museli hodně improvizovat, když měli Škerle a Vepřek trest za karty?
Výsledek asi odpovídá tomu, že to bylo poznat. A je to asi jasné, že když vám vypadnou dva základní kameny, které odehrají celou sezonu, tak se to projeví. Nechci říct, že kluci, kteří naskočili místo Aleše s Michalem propadli, ale ta souhra tam chyběla.

Je to hořká porážka, když jste dal první dvě branky po návratu do Sigmy?
Mě o ty góly vůbec nejde. Ta porážka mě ale mrzí. Když doma budeme dostávat čtyři góly, tak se budeme těžko zachraňovat.

Z hlediska boje o záchranu znamená ta porážka něco zásadního? Je to komplikace?
Pořád vedeme o dva body a máme to ve svých rukách. Pořád věřím, že se v klidu zachráníme, i když ten dnešek nám to samozřejmě trochu zkomplikoval, protože jsme mohli být v ještě větší pohodě. Pořád tam ale máme ty dva body, i když je ještě hodně kol.

Jak se cítíte vy sám? V posledních dvou zápasech máte bilanci dva góly, tři asistence.
Já se cítím dobře, i když poslední týden určitě nebyl ideální. Měl jsem po příjezdu z Plzně problémy se zády a trénoval jsem až v pátek. Na fyzičce to bylo poznat.

Hrál jste pod injekcemi?
yl jsem na kapačkách, aby mi to rozehnali. Dostal jsem nějaké injekce. Doktora musím pochválit, protože mě dali dohromady.

Šli na nás ve velkém stylu, my už jen bránili

Druhý gól vypadal i trochu jako štěstí.
Já jsem to pořádně neviděl. Nevím jak to Nezmar chtěl hrát. Myslím si, že o mě ani nevěděl, že chtěl jen přetlačit našeho útočníka, aby balon projel dozadu. Skočilo mi to někam do půlky těla, nevěděl jsem, jak to hrát, tak jsem to nártem trefil shora do země a jak to vzalo koníčka, tak to přeskočilo Bičíka, který už ležel. Oba dva góly byly šťastné, ale byly k ničemu.

Přemýšlel jste během zápasu nad hattrickem?
Nepřemýšlel jsem nad tím. Přál jsem si, aby se nám podařilo vyrovnat a měli jsme aspoň bod. Ale strašně těžko jsme se tam dostávali.

Liberec ukázal svou sílu po přestávce, ale v prvním poločase jste byli lepší vy.
Když jsem viděl první poločas, kde nás vůbec nepřehráli, tak jsem si myslel, že bychom to mohli ukopat třeba na 1:0. Do ničeho jsme je nepouštěli. Do druhé půle ale nastoupili ve velkém stylu. Kombinačně nás úplně přehráli. Měli obrovskou územní převahu a celkem měli nějakých pět nebo šest šancí. Od nějaké třicáté minuty jsme se jenom bránili a to nám ubralo na síle. V kombinaci nebo ve hře jeden na jednoho byli strašně silní. Hrají o titul a hrají právem o titul.

Po Plzni jsme si víc věřili

Projevilo se na vás v první půli, kdy jste dobře kombinovali, větší sebevědomí po posledním vítězství?
Bylo to pro nás určitě lepší. Aspoň v tomhle případě musím říct, že určitě je posun. Po Plzni jsme si daleko víc věřili. V první půlce to myslím bylo vidět, ale zase nějakou extra šanci jsme si nevypracovali, kromě té, kterou nám nabídli oni. Zkrátka soupeř byl lepší a my jsme propadli ve hře dozadu.

Neodvanou tu sebedůvěru čtyři inkasované góly?
Pro nás je to možná i dobře, že tahle facka přišla a vrátíme se zpátky na zem. Nebudeme žít z toho, že Plzeň neměla svůj den a nám tam spadlo všechno. Víme, že to nebude jednoduché a musíme to znova vzít od podlahy. Nedá se svítit.

ČTĚTE TAKÉ: Uličný: Porážku beru i na sebe