Jednou netrefil bránu a jednou jej skvěle vychytal Buchta.

Místo stažení náskoku tak přišla pro pražany další ztráta.

V jaké je Sparta situaci pak podtrhla po zápasová děkovačka fanouškům, kam přišlo jen pár jejich hráčů.

Jak tento důležitý zápas. Proč jste jej prohráli?
Podle mě to byl vyrovnaný zápas. V nasazení a bojovnosti jsme se Olomouci určitě vyrovnali. V tomhle to bylo dobré utkání, hodně vyhecované. Druhý poločas byl hodně otevřený a šance byly na obou stranách, bohužel Sigma alespoň jednu z nich proměnila a my ne.

Vy sám jste měl ve druhém poločase dvě velké šance.
Máte pravdu, v první mé šanci mi to tam dal Rosický. Míč mi šel trošku ven a jejich hráč mě dobře křižoval. Nevěřil jsem si tedy, že bych se dostal do vápna, tak jsem se rozhodl střílet zpoza šestnáctky, ale sjelo mi to.

A ta druhá?
Ve druhé šanci jsem si to na malém vápně dobře pustil na levou nohu, ale jejich brankář Buchta dobře vyběhl. Snažil jsem se mu to dát pod nohy, ale trefil jsem ho.

Je to zklamání, že ani tady se vám nepodařilo se nastartovat?
Je to určitě zklamání. Po Jihlavě jsem říkal, že bychom chtěli udělat šest bodů z posledních dvou zápasů. Možná bychom byli druzí a vypadalo by to jakž takž. Místo toho nám Sigma odskočila na sedm bodů, což je hodně. Těžko říct, co teď bude.

Co vám tedy přesně chybělo?
Měli jsme tam hodně náznaků šancí i hodně rohových kopů, ale všechny lítali na Chorého, který si s tím vždycky dobře poradil nebo to sbíral ten jejich brankář, takže rozhodly i ty standardky, protože mi naopak z ní gól dostaneme. Je to škoda.

Co říkáte jako sparťan na to, že na děkovačku šlo po utkání jen pár hráčů?
Je těžký děkovat fanouškům, když od začátku zápasu někteří fanoušci, neříkám, že úplně všichni, nás ne úplně zrovna podporují. Jsme rádi, že jsou tady a vážíme si těch, kteří nám fandí. Samozřejmě chápu rozčarování, po zápase ať na nás klidně pískají, ale myslím si, že během zápasu bychom měli být podporováni a od některých to bohužel není.

Michal Muzikant