Jeho Sigma v předehrávce 9. kola Gambrinus ligy doma remizovala s Brnem 1:1 a propásla tak možnost jít alespoň na několik hodin do čela soutěže.

„Já jsem to v hlavě trošku měl, ale o to víc jsem byl nabuzený a chtěl jsem vyhrát. Výkon našeho mužstva byl špatný a vyhrát jsme si nezasloužili," prohlásil po zápase čtyřiadvacetiletý tvůrce olomoucké hry.

REPORT a FOTO z derby SIGMA vs. ZBROJOVKA

Jste zklamaní, že to s vítězstvím a posunem na první místo nevyšlo?
Zklamání to určitě je, ale objektivně musím říct, že Brno hrálo dobrý fotbal a bylo nám vyrovnaným soupeřem. My jsme nepředvedli výkon, na který jsme zvyklí, nebo který jsme chtěli. Tudíž si myslím, že remíza je zasloužená.

Zaskočilo vás Brno aktivní hrou?
Zaskočil nás hlavně náš výkon, protože jsme vůbec nebyli silní na míči a ztráceli jsme hodně balonů. Když za poločas ztratíme dvacet balonů, tak se potom nedá hrát kombinační fotbal a nedají se vytvářet šance dopředu. Brno si může vytvářet šance, my si jich ale doma musíme vytvořit dalek více.

Mohlo to být tím, že jste v jednom týdnu sehráli dva náročné večerní zápasy?
Těžko říct, osobně jsem se cítil fyzicky dobře, takže na to bych se nevymlouval.

Měli jste v hlavách, že můžete jít na první místo, což už v Olomouci dlouho nebylo?
Já jsem to tam trošku měl, ale o to víc jsem byl nabuzený a chtěl jsem vyhrát. Ale bohužel jsme to chtění nepřenesli z šatny na hřiště. Jak řříkám, výkon našeho mužstva byl špatný a vyhrát jsme si nezasloužili.

Přibrzdila vás červená karta Aleše Škerleho? Co si myslíte o jeho vyloučení?
Myslím, že byla hodně přísná. Vypadalo to, že rozhodčí ani neví, jestli má písknout faul, nakonec ale dal červenou kartu, což mi přišlo hodně divné. Hrát v deseti není nikdy jednoduché a Brno hrálo dobře kombinačně. Mají tam ve středu Zavadila, který tu hru řídil. O to to bylo složitější.

V závěru se počet hráčů na hřišti srovnal. Chyběl vám už klid?
Byly tam jenom dlouhé nákopy. Myslím, že touto hrou se jenom těžko budeme prosazovat. Do budoucna musíme hrát více kombinační fotbal a jen občas si pomoci dlouhou přihrávkou.

Byl to návrat do začátku sezony, kdy jste taky nehráli tolik kombinačně?
Ano. Na druhou stranu už byl závěr zápasu, hráli jsme o deseti a nahoře jsme měli dva vysoké hráče. Důvod k tomu byl hrát dlouhé balon, ale bohužel jsme z toho nic nevytěžili.