Karty byly před zápasem předkola poháru rozdané jasně. Outsider z Holice se však díky rychlé brance Tadeáše Spurného dostal v souboji s třetiligovým Vyškovem do vedení. Po půlhodině pak začal trávník bičovat silný déšť a zápas byl kvůli bouřce dokonce přerušen.

„Všechno hrálo s námi, dokonce i počasí,“ usmíval se spokojený kouč 1. HFK Olomouc Jiří Derco. „Kdyby hrál soupeř nátlakově a bylo takové vedro, jak před zápasem, tak bychom měli určitě větší problémy,“ uvažoval.

Zbytek duelu se hrál za mírného deště a Hanáci udrželi soupeře na uzdě. Pojišťovací branku navíc vstřelil Patrik Stoklasa a výsledková bomba byla na světě.

„Byl to od nás poctivý, bojovný a trpělivý výkon. Je to teprve začátek sezony a na to jsme trochu spoléhali, že soupeř ještě nebude rozehraný,“ hodnotil kouč Derco, který pro své svěřence nešetřil slovy chvály. „Ukázali jsme, že po nevydařené sezoně jsme schopní dát se znovu do kupy. Hráčům patří dík za přístup a za reprezentaci klubu.“

Zdravá rivalita v týmu

Družstvo z Holice se po dlouhém tápání potřebuje konečně nadechnout. Hlavním impulsem má být návrat na lavičku Jiřího Derca, kterému se povedlo poskládat velice kvalitní tým.

„Začátek sezony máme hektický, všechno bylo narychlo a ještě máme na čem pracovat. Úkoly, které jsme si před startem dali, se nám zatím do puntíku splnily. Výsledky na startu přípravy nebyly optimální, teď se ale ukazuje i zkušenost hráčů, kteří přišli. Začíná si to pomalu sedat a je to na dobré cestě. Jsem rád, že mám z čeho vybírat, máme široký kádr a mužstvo je konkurenceschopné,“ těšilo trenéra.

Pohárový postup navíc přinese i další kus optimismu do holické šatny. „Především jsem rád, že vzniká dobrá atmosféra v kabině. Je vidět, že mezi hráči je taková zdravá rivalita. Kádr je široký a každý se musí ukázat,“ prohlásil Derco.

Teď má jeho tým ještě necelé dva týdny do prvního utkání divizí sezony proti Skašticím.

„Máme plán a měnit nic nebudeme, tohle vítězství nás nemůže rozhodit. Musíme se pořádně připravit na start soutěže a odbourat to špatné, co bylo před touto sezonou. Čeká nás dlouhá cesta, abychom mužstvu dali tvář, ale věřím, že zkušení hráči k tomu našemu návratu přispějí,“ dodal Jiří Derco.

1. HFK Olomouc – MFK Vyškov 2:0 (1:0)

Branky: 17. Spurný, 90. Stoklasa. Rozhodčí: Macrineau – Zaoral, Kotala. ŽK: Lahodný, Krejčí, Němeček (vš. V.). Diváci: 211.

HFK: Machalický – Henkl, Pezzotti, Krejčí, Michal Vyskočil (62. Stoklasa) – Bernatík, Spurný, Mazouch, Laštůvka – Martin Vyskočil (60. Němec), Smítal (90. Kotůlek). Trenér: Jiří Derco.