Želatovice poslal do vedení hned v desáté minutě stoper Venský, který po standardní situaci zametl míč do brány.

Odpověď hostí přišla z ojedinělé akce, kdy po centru zprava vletěl do vápna Hlaváček a bombou z voleje vyrovnal na poločasových 1:1.

Po dvanácti minutách druhé půle vrátil domácím ztracený náskok Koplík, když zužitkoval dobrou přihrávku do běhu a tváří v tvář překonal brankáře Vytřísala.

Domácí se však z vedení neradovali ani čtyři minuty. Hráči Šternberka měli před vápnem až příliš prostoru, narazili si a Vojtášek utěšenou střelou k tyči překonal podruhé brankáře Čecha. Ten v zápětí několika dobrými zákroky svůj tým podržel.

V 82. minutě uviděl druhou žlutou krajní obránce Želatovic Zehlálek a hostům se tak naskytla jedinečná šance, jak zápas otočit. Naložili s ní však mizerně. Sami totiž inkasovali. A hned dvakrát.

Po faulu ve středu hřiště domácí rychle rozehráli do strany na Matušíka, ten našel před brankou Koplíka, jenž v probíhající 87. minutě dotlačil míč do sítě.

Pomyslný hřebíček do šternberské rakve pak svou třetí trefou v utkání zatloukl Víťa Koplík, který tak během třiatřiceti minut druhé půle zkompletoval hattrick a rozhodl o vítězství Želatovic v poměru 4:2.

„V úvodu jsme byli lepším týmem, ale poté jsme se nechali až příliš unést hrou. Na dvacet minut jsme vypadli z tempa, soupeř toho využil a z ojedinělé šance srovnal. Po přestávce se hra vyrovnala a nám se se štěstím podařilo vyhrát," zhodnotil nedělní duel želatovický kouč Pavel Hošek.

Šternberk tak odjížděl zklamaný, byl totiž hodně blízko bodu ze hřiště soupeře. „V první půli měli více ze hry domácí, kdy jsme jim to umožňovali naší špatnou rozehrávkou. Po změně stran jsme šli herně nahoru, ovšem v závěrečné desetiminutovce jsme naší nedůsledností ztratili bod," mrzelo Oldřicha Sklenáře, trenéra Šternberka.

FC Želatovice – FK Šternberk 4:2 (1:1)

Branky: 57, 87. a 90. Koplík, 10. Venský – 35. Hlaváček, 61. Vojtášek.

Rozhodčí: Svozil – Kašpar, Pospíšil. ŽK: 66. Zehnálek, 80. Koplík – 46. Mudrák, 81. Vinkler, 87. Vytřísal. ČK: 82. Zehnálek (Želatovice).

Želatovice: Čech – Zehnálek, Čtvrtníček, Venský, Smékal – Matušík, Koplík (90. Lecián), Jemelka, Němec, Řehák (73. Calábek) – Chuda (83. Bernard). Trenér: Pavel Hošek.

Šternberk: Vytřísal – M. Frieb, T. Frieb, Kymlička, Tomanec (78. Sklenář) – Vinkler (83. Hlaváč), Valtr, Mudrák, Šrámek (27. Steklý) – Vojtášek, Hlaváček. Trenér: Oldřich Sklenář.

Želatovice díky čtvrtému vítězství poskočily už na čtvrtou příčku a v dalším kole nejvyšší krajské soutěže zajíždějí do Zlatých Hor.