„Bylo extrémní vedro, a hlavně jsem měl k dispozici malý počet hráčů, chybělo mi asi šest lidí. Ať už ze zdravotních důvodů nebo kvůli kartám. Řešil jsem to tak, že jsem sáhnul do řad béčka. Někteří ti kluci ale hráli třeba již třetí zápas, takže ještě v tom vedru to nebylo jednoduché, ne každý se s tím popasoval. Bylo vidět, že přístup některých hráčů tím byl poznamenán," komentoval nedělní duel trenér Želatovic Pavel Hošek.


Vstup do utkání ale jeho svěřencům vyšel výborně. Už ve třetí minutě se prosadil v jasné pozici Marek Fabián. V závěru první půle však přišly dvě chyby, díky kterým se Litovli podařilo vývoj střetnutí otočit. Ve 42. minutě Želatovičtí propadli ve středu hřiště, což ztrestal Kučera. Aby toho nebylo málo, v samotném konci poločasu dával po standardce na 2:1 neobsazený Dokoupil.

„Škoda dvou branek ze závěru poločasu, které jsme inkasovat podle mě vůbec nemuseli. V kabině jsme si řekli, že musíme zlepšit pohyb a nakonec jsme tedy vyrovnali. Nějaké šance pak ještě byly na obou stranách, řekl bych, že klasické remízové utkání," poznamenal Hošek.

Ve druhém poločase se domácí hnali za vyrovnáním, velké horko a omezený počet hráčů však znamenal pouze jedinou branku v síti litovelského brankáře Nakládala. V 73. minutě se k radosti domácích fanoušků trefil jediný střídající hráč Želatovic Stanislav Jemelka. Další branku už utkání nepřineslo.

„Bylo horko, mužstva se snažila hrát, ale chyběla kvalita. K vidění bylo moc ztrát na obou stranách. Padly sice čtyři góly, ale bylo tam plno zkažených přihrávek. Prohrávali jsme 0:1, pak jsme stav dokázali otočit po soupeřových chybách, my pak ovšem taky jednu udělali. Alespoň to bylo napínavé utkání," hodnotil zápas kouč Litovle Petr Mrázek.

FC Želatovice – TJ Tatran Litovel 2:2 (1:2)

Branky: 3. Fabián, 73. S. Jemelka – 42. Kučera, 45. Dokoupil. Rozhodčí: Koláček – Kulička, Zavřel. Diváků: 80.

Želatovice: Čech – Koplík, Mackovík, V. Němec, Calábek – Kratochvíl, Matušík, Bouchalík, Fabián, Herman – Stokláska. Trenér: Pavel Hošek.

Litovel: Nakládal – Jaroš (60. Baránek), Jindra, Krátký, Kvapil – Pěruška (76. Procházka), Dokoupil, Heinz, Kučera (90. Vaca) – Čep, Otala. Trenér: Petr Mrázek.