„S výsledkem jsme spokojeni, ale s předvedenou hrou už tolik ne. Začátek byl famózní a zdálo se, že máme domácí na lopatě, ale pak asi přišlo naše zbytečné uspokojení. Tři body jsou ale pro kluky takovou satisfakcí za to poslední utkání, které jsme tam prohráli 7:1," konstatoval trenér Želatovic Pavel Hošek.

Trenér Miroslav Večera tak na medlovské lavičce nezažil zrovna vydařenou premiéru.

„První půlku jsme byli úplně jako v Jiříkově vidění. Někteří ještě byli asi na Litovelském otvíráku," zasmál se trenér. „V poločase jsem trošku zvýšil hlas a potom se to spravilo," prozradil.

Hosté se trefili hned ve druhé a páté minutě, kdy se do střelecké listiny zapsali Matušík a Liška.

Poločasová motivační řeč ale na domácí fotbalisty zabrala a po gólech Klabačky a veterána Skopala bylo najednou vyrovnáno. Domácí byli rázem na koni, ale třetí gól se jim vstřelit nepovedlo. Poslední slovo tak měli hosté, kteří se díky trefě Fabiána těšili ze tří bodů. „Těžili jsme z toho, že se domácí nechtěli spokojit s remízou. Otevřela se pro nás možnost protiútoku, který jsme dokázali využít," radoval se hostující kouč Hošek.

Domácím na startu sezony ještě chybělo několik fotbalistů.

„Bylo to takové lepení sestavy," přiznal kouč Večeřa. Na začátku druhé půle si navíc zranil koleno útočník Novák. „Musela jej odvézt sanitka. Špatně došlápl, nebylo to po nějakém faulu," popsal medlovský trenér nešťastný moment.

Hostující kouč zároveň zkritizoval výkon všech tří arbitrů.

„Bylo tam spousta sporných momentů, faulů i ofsajdů většinou na naší straně. Mám z toho rozpačitý pocit, že hned v prvním kole přišel takový výkon rozhodčích," prohlásil kouč Pavel Hošek.

Kouč Večera, který posledních pět let strávil na lavičce Slavonína, musel uznat, že Želatovice byly v neděli o jednu vstřelenou branku lepší. „Všechny tři góly jsme jim darovali, i když si myslím, že asi vyhráli zaslouženě. Byli takoví zkušenější. Je to teprve začátek sezony, doufám, že dovolené už skončí a že se to už dá nějak dohromady a bude se to zlepšovat."

TJ Medlov – FC Želatovice 2:3 (0:2)

Branky: 58. Klabačka, 70. Skopal – 2. Matušík, 5. Liška, 78. Fabián. Rozhodčí: Sedláček – Silný, Dorušák. Diváků: 100.

Medlov: Zmund – P. Klos, Müller, Vašíček, Rozsíval – Klabačka, Demeter (75. Král), Okrouhlý, Pospíšil (25. Skopal) – Novák (51. Vytřísal) Svačina. Trenér: Miroslav Večeřa.

Želatovice: Bělík – Liška, J. Čtvrtníček, Mackovík, T. Čtvrtníček (62. Bernard) – Fabián (80. Žantovský), Kovařík (51. Calábek), Němec, Matušík, Jemelka – Stokláska. Trenér: Pavel Hošek.