Prvních pětačtyřicet minut utkání bylo jako na houpačce. Po necelé půlhodině hry šli domácí zásluhou Fabiána do vedení. Litovelským však stačily čtyři minuty na to, aby Dragon manko smazal.

Trefa kanonýra Dlouhého znamenala druhé a zároveň poslední vedení Želatovic v zápase. Poslední pětiminutovku domácí vůbec nezvládli. Nedůsledností dovolili aktivním hostům dvě branky, které se ukázaly jako klíčové. „Ano, to byl zlomový moment utkání. Kluci do toho prostě šli a ty dva vstřelené góly do šatny je také nabudily. Taktika hrát zezadu a na brejky nám vycházela," připustil Antonín Pavelka, trenér Litovle.

„Litovel byla v prvním poločase určitě lepším týmem. Měli lepší pohyb, jejich hráči byli všude dříve než my. Hráli jsme příliš staticky. Ztratili jsme vedení, což by se opravdu stávat nemělo. Tři góly jsme soupeři v podstatě darovali. Za tohle jsem samozřejmě naštvaný," poznamenal Pavel Hošek, trenér Želatovic.

Své svěřence domácí trenér nabádal k lepšímu pohybu a ke zkvalitnění hry. „Místo toho, abychom dali na 3:3, tak dostaneme po chybě brankáře na 2:4," zlobil se Hošek. Herní projev Želatovických se zvedl až v poslední dvacetiminutovce. Aktivitou a stupňujícím tlakem si dokonce vysloužili penaltu, kterou Čtvrtníček proměnil. Domácí v samotném závěru sahali po vyrovnání, ale nadějné příležitost v kýžený gól už proměnit nedokázali.

„Rozhodně jsem spokojený s bojovností hráčů. I po tom gólu, co jsme v první půli dostali, jsme dokázali také gólem odpovědět. Hráči na hřišti plnili to, co jsme si řekli," zmínil Pavelka, který zároveň dodal: „Pokud by to byla remíza, tak bychom ji také brali. Hlavně v prvním poločase jsme měli několik tutovek. Byl to kvalitní zápas a může nás těšit to, že jsme ho zvládli."

FC Želatovice – TJ Tatran Litovel 3:4 (2:3)

Branky: 27. Fabián, 33. Dlouhý, 84. Čtvrtníček z penalty – 31. a 80. Dragon, 43. vlastní, 41. Bednář. Rozhodčí: Podhajský – Hampl, Krobot.

Želatovice: Čech – Baďura, Zehnálek, Čtvrtníček, Koplík – Matušík, Calábek, Jemelka (68. Němec), Dlouhý, Fabián – Mackovík. Trenér: Pavel Hošek.

Litovel: Procházka – Čep, Plánička, Heinz, Miklánek – Bednář (77. Chrudina), Kratochvíl, Jindra, Otava – Krátký (71. Baránek), Dragon. Trenér: Antonín Pavelka.