Kromě toho, že bude coby hrající asistent kouče Sedláčka spoluhráčům předávat bohaté zkušenosti přímo na hřišti, se ujme i role hlavního trenéra B-týmu.

„V Mohelnici je víc věcí, které bych měl plnit, ale na všechny se těším," říká Michal Kovář, který nesmazatelně patří mezi legendy Sigmy Olomouc.

Proč jste se rozhodl pokračovat ve své kariéře v Mohelnici?
Téměř všechny kluky v Mohelnici znám, někteří jsou Olomoučáci. Trenér Sedláček, s kterým jsem ještě taky hrával, je rovněž z Olomouce, takže se dá říct, že nejdu do žádného nového prostředí. Láká mě na tom vidina stále hrát třetí ligu, protože si chci prodloužit fotbalovou kariéru. Měl jsem ještě nějaké nabídky z divize na hraní i trénování, ale rozhodl jsem se pro Mohelnici hlavně z důvodu, že hraje třetí ligu, do které postoupila. Motivací pro mě bylo i to, že trenéru Sedláčkovi budu dělat hrajícího asistenta.

Těší vás, že vám mohelnické vedení svěřilo funkci hlavního trenéra béčka?
Ano, práce s týmem v mužské kategorii mě láká. Dřív jsem totiž dělal mládež v Holici, pak jsem vedl v Zábřehu devatenáctku, ale to byly, dá se říct, ještě děti. Teď už to bude s béčkem Mohelnice mužská kopaná, takže se na roli trenéra těším, protože trenéřině bych se chtěl do budoucna věnovat. Proto jsem tam i šel s tím, že mi tam dají šanci, abych tam béčko mohl dělat sám.

Vést tým z krajského přeboru je postupným krokem, aby se z vás stal profesionální kouč?
Rozhodně. Chci si udělat nejvyšší trenérskou licenci, baví mě to a chci u toho zůstat.

Pořád budete spolupracovat i s mládežnickými týmy Sigmy?
Ano, to bude fungovat dál. V mládežnických kategoriích Sigmy budu pomáhat dělat obrannou fázi. Říkali, že jsou se mnou spokojení, takže v tomto budu pokračovat. Vlastně se tam potkáváme i s trenérem Sedláčkem, který tam zase dělá útočnou fázi, takže se budeme vídat ještě častěji než dřív (usmívá se).

Máte už s Romanem Sedláčkem rozděleny trenérské role u áčka?
Jsme domluvení tak, že mi hlavní kouč bude dávat nějaký prostor i v trénování. I když já toho trénování budu mít dost, protože mám ještě to béčko. Ale pan Sedláček bude v Mohelnici plnit i roli sportovního manažera, takže toho bude mít hodně i co se týče zajišťování různých věcí kolem hráčů. Já jsem se vždycky v pohodě domluvil na všech věcech. Třeba i ohledně vlastního trénování a hraní, že nemusím trénovat tolik, co kluci, že nemusím tolik běhat a tak dále. Myslím, že v tomhle ani nenastane žádný problém.

Jste s Romanem Sedláčkem povahově odlišní trenéři?
Já jsem takový spíš na pohodu, Roman je zase ten pruďas, který hráče tmelí a dostává je zdravě pod tlak. Myslím, že by to mohlo fungovat. Kluci chtějí pracovat a hrát třetí ligu co nejlépe. Myslím, že by tam celkově měla být dobrá atmosféra a všichni budou chtít táhnout za jeden provaz a nebude tam nikdo, kdo by to nějak narušoval.

Nový tým na mapě Moravskoslezské fotbalové ligy tedy bude chtít hrát v horních patrech tabulky?
Ambice nejsou hrát v první polovině tabulky. Divize je trochu něco jiného než třetí liga. První rok je spíš takový oťukávací a kluci se musejí rozkoukat, jak se ta soutěž hraje. Chceme se pohybovat tak, abychom neměli problém se záchranou a nemotali se tam na předposledním místě. Chceme do toho vstoupit dobře, abychom hned uhráli nějaké body a kluci z toho měli radost. Z divize jsou zvyklí, že vyhrávali. A teď, kdyby to ve třetí lize bylo naopak, tak by to asi nebylo na začátek úplně dobré. Mančaftu s panem Sedláčkem věříme, že by to mělo být dobré, a uvidí se, jak se k tomu kluci postaví a jak to budou zvládat.

I v jednačtyřiceti letech vás to pořád táhne na trávník do zápasů třetí nejvyšší soutěže?
Ano, pořád mě to láká. Zdraví drží, stíhám tempo, takže si chci kariéru ještě prodloužit na nějaké té vyšší úrovni. Mohelnice je nováček a je tam cítit euforie, takže by to mělo být dobré. Moje role bude i taková, abych to tam i v kabině dal nějak do kupy. Myslím to tak, abych jim předal své zkušenosti. I na hřišti bych chtěl mladým pomoct, aby se ode mě učili a rostli dál. V Mohelnici je tedy víc věcí, které bych měl plnit, ale na všechny se těším.

Jak se ohlížíte za svým angažmá v Zábřehu a co říkáte na to, že klub bude pokračovat jen v krajském přeboru?
Samozřejmě je to škoda, protože fotbal tam měl tradici a třetí liga se tam hrála dlouho. Lidé tam byli fajn, co jsem tam byl ty dva roky, takže co se týče lidí kolem klubu, byl jsem spokojený. Samozřejmě až na nějaké výjimky, ale to je všude. Co se týče hráčů, tak tam byla vždycky dobrá parta. I proto je to škoda, že spadli do krajského přeboru, protože MSFL se tam hrála opravdu dlouho. Je to ale vždy o penězích, které tam bohužel ke konci nebyly, a jít ještě do nějakého většího rizika, s tím, že by tam vznikly nějaké obrovské dluhy a hrozilo by, že klub zanikne úplně, tak to by taky nebylo dobré. Uvidíme, jak se teď stabilizují a samozřejmě jim budu přát, ať hrají co nejlépe.

Převládají tedy pozitivní vzpomínky na Sulko?
Budu na to vzpomínat v dobrém. I když byly nějaké horší věci, tak se pak vždycky vzpomíná na to lepší. Byla tam výborná parta, výborní fotbalisti a i vedení tam bylo dobré.

Trenér Balcárek se ze Zábřehu přesunul do Uničova. Nelákal vás, ať jdete s ním?
Stáhnout mě tam chtěl, ale nebylo to asi úplně aktuální, co se týče tamního vedení. Nechtěli jsme to proto nějak lámat. Od něj jsem nějakou nabídku dostal, že by chtěl, abych za ním šel, ale že neví, co na to vedení. Nedopadlo to, takže jsem v Mohelnici.

Už brzy vás budou čekat zajímavé souboje: Mohelnice proti Uničovu a mohelnická rezerva proti Zábřehu. Jak se na to těšíte?
S Uničovem to bude takové derby. Hrajeme s nimi už příští víkend pohár, takže to bude takové první derbíčko. První kolo s mohelnickým béčkem hrajeme hned v Zábřehu, takže to bude taky celkem pikantní. Těším se na to, to jsou vždycky takové dobré zápasy.

Jak v Mohelnici začala letní příprava? Trénuje zatím áčko i béčko dohromady?
Ano, přípravu jsme zahájili společně. Prvních čtrnáct dnů trénují béčko s áčkem, což si myslím, že je dobré, že si kluci mohou vyzkoušet tréninky s áčkem. Někdy příští týden by se to mělo nějakým způsobem rozdělit a už budeme trénovat odděleně. Do přípravných zápasů ale budou nejprve nastupovat týmy, které jsou složené z áčka i béčka, abychom viděli všechny hráče