Kdo se podívá na tabulku, může se divit. Synot liga má za sebou ukrojené sice pouze tři krajíce, nicméně nebývalo zvykem, aby se Zbrojovka 
v posledních letech pohybovala po boku Sparty.

Právě na vedoucí tým z Letné Brněnští ztrácejí pouhý bod.

„Ze tří zápasů máme šest bodů, takže se teď můžeme v klidu dívat dopředu a jet do Olomouce," prohlásil spokojeně trenér Václav Kotal.

Pravdou však je, že tým okolo kapitána Pavla Zavadila získal všechny body na domácím hřišti.


V prvním kole s Baníkem zařídil tři body právě sedmatřicetiletý matador gólem z penalty dvě minuty před koncem, nejtěsnější výhru nad Slavií pak minulý pátek vystřelil pro změnu Michal Škoda.

V dosud jediném venkovním zápase Zbrojovka propadla. Za to, že v Mladé Boleslavi po špatném výkonu prohrála pouze 0:2, může děkovat středočeským fotbalistům, kteří zahazovali jednu gólovku za druhou.

Právě po porážce ve druhém kole se nebál kouč Kotal udělat řez v sestavě. Čtyři změny však týmu prospěly.

„Po nepřesvědčivém výkonu v Boleslavi jsme udělali změny v sestavě, které se nám osvědčily z toho pohledu, že jsme nedostali gól. Myslím si, že naše výhra byla zasloužená," zhodnotil duel dvaašedesátiletý stratég.

Střelecky se Brněnští mohou spoléhat na Michala Škodu, který z pozice levého křídla dokázal dát již dva góly a zastiňuje tak zatím novou posilu Jakuba Řezníčka.

Právě Řezníčka měla v létě 
v hledáčku Sigma, a tak bude pikantní sledovat, zda se sedmadvacetiletý forvard na Andrově stadionu nerozstřílí podobně jako před dvěma týdny příbramský Roman Bednář.

„Přechodová fáze pořád není taková, jak bychom si představovali, proto i Řezníček nedostává tolik míčů," omlouval Kotal pětimilionovou akvizici.

Michal Kvasnica