Aby ne, jeho svěřenci totiž Teplice doslova smetli. Kanonádu načal svým prvním ligovým gólem stoper Jan Štěrba, na nějž vzápětí navázal důrazný Tomáš Chorý.

A když se krátce před pauzou trefil krásně Michal Ordoš i Jan Navrátil, o osudu utkání bylo rozhodnuto. Zraky všech přítomných se tak začaly ubírat na jabloneckou Střelnici, kde se však Peltův Baumit se Starkovou Příbramí rozešel bez gólů.

„Abych pravdu řekl, Jablonci jsem ani moc nevěřil. Příbram je totiž nesestupitelný tým, takový je u nás systém," nebál se komentáře i šéf klubu Josef Lébr.

„Poprvé jsme zjišťovali výsledek v poločase. A když jsme utkání kontrolovali, tak jsem to sledoval. Věřil jsem, že to Jablonec doma zvládne, protože jsem viděl Příbram venku několikrát. Ale byla to ode mě asi určitá naivita, počet střel na branku byl 1:0, takže mě to vlastně ani nepřekvapilo. Když jsme se do souboje o druhé sestupové místo dostali s Příbramí, bylo od začátku jasné, že to budeme mít velmi složité…" přemítal Jílek.

Logicky ho tak nemohly příliš těšit ani další dvě trefy z druhé půle, která se jinak dohrávala v pomalém tempu. Nejdříve přidal svou druhou branku opět hlavou Štěrba a skóre uzavřel po sólovém úniku Aidin Mahmutovič, který se tak zároveň rozloučil s necelou pětitisícovkou fanoušků.

„Když jsem mužstvo v říjnu přebíral, byl jsem přesvědčený, že to zvládneme a sezonu zachráníme. To byl cíl, který jsem nesplnil. Důvodů bylo víc, ale tím největším byla asi naše slabá výkonnost ve venkovních zápasech. Každý z týmů kolem nás, kromě Zlína, který však měl nahráno z podzimu, někde body uhrál. I Baník na jaře vyhrál v Příbrami, my jsme byli jediní, kteří venku neudělali na jaře tři body," pustil se do krátkého rozboru sestupu olomoucký kouč.

Hned nato podal ještě jeden důvod.

„Je potřeba si uvědomit, že jediná Sigma hrála s tak mladým týmem o záchranu a bylo tam sedmdesát až osmdesát procent odchovanců. Ve finále je to však pro mě zkušenost, protože to asi není úplně optimální. Chtělo by to cizí krev v podobě tří, čtyř hráčů, kteří by nějakým způsobem přinesli jiné prvky. Samotná fotbalovost nestačí, chybějí nám bojovníci a válečníci.

Mrzí mě, že vypadl Denis Cana, věřím tomu, že kdyby byl zdravý, je ta situace úplně jiná," uzavřel Václav Jílek, kterému pondělní oslava čtyřicátých narozenin pořádně zhořkne.

„To, co jsme v Olomouci předvedli, byla blamáž a ostuda. Stydím se za to. Omlouvám se teplickým fanouškům i majiteli za celou sezonu, přebírám za ni kompletní zodpovědnost," doplnil naštvaně jeho teplický kolega David Vavruška.

SK SIGMA OLOMOUC – FK TEPLICE 6:0 (4:0)

Branky: 17. a 59. Štěrba, 21. Chorý, 39. Ordoš, 43. Navrátil, 88. Mahmutovič. Rozhodčí: Proske – Kotík, Hock. ŽK: Hála – Fillo, Krob. Tsiskaridze. Diváků: 4963.

Sigma: Buchta – Hála, Štěrba, Radakovič, Falta – Plšek, P. Ševčík – Navrátil (63. Štěpán), Ordoš (85. Houska), Petr – Chorý (74. Mahmutovič). Trenér: Václav Jílek.

Teplice: Grigar – Hora, Lüftner (46. Tsiskaridze), Jeřábek, Krob (46. Kukec) – Kodeš, Vachoušek (65. Táborský) – Vondrášek, Fillo, Nivaldo – Potočný. Trenér: David Vavruška.