Novosadský kouč Karel Trnečka se musel již takřka tradičně na jaře potýkat s problematickou personální situací.

„Zase jsme tam jeli v okleštěné sestavě, na lavičce jsem měl dorostence a Vildu Papicu, který tři týdny netrénoval a bral antibiotika. Na poslední chvíli se mi omluvili Kopp a Alexa ze základní sestavy. Ve třicáté minutě si obnovil zranění Novotný a musel hrát Vilda Papica," prohlásil na úvod zkušený trenér Hanáků.

Výkony týmu z Olomouce se v posledních kolech zlepšují, ke kýženému bodovému efektu se však Nové Sady zatím nepropracovaly.

„I v takové sestavě se toho hráči zhostili docela dobře, byli jsme určitě vyrovnaným soupeřem. Hrálo se od vápna k vápnu bez nějakých větších šancí," komentoval zápas Karel Trnečka.

Klíčový moment utkání přinesla 34. minuta, kdy si domácí forvard Filip Labuda zaběhl za obranu a potrestal chybné vyběhnutí brankáře Kaliny.

Omyl mladého gólmana navíc podle trenéra hostujícího celku doprovázelo také pochybení ze strany rozhodčích.

„Bylo to asi z metrového ofsajdu, stál jsem na té úrovni. Navíc tam byla velká chyba Kaliny, vyběhl před vápno, už nemohl chytat rukama a útočník, který vybíhal z ofsajdu, dával do prázdné," krčil rameny novosadský lodivod a ke hře osmnáctiletého brankáře doplnil.

„Je si chyby samozřejmě vědom, ale při centrech a podobných situacích chytal dobře. Celkem nás podržel, problém tam nebyl. Stane se to, je mladý."

Dostatek času na zvrat Hanáci ke vstřelení gólu ale nevyužili. Nadějnou střelu Škody zlikvidoval ve druhém dějství domácí gólman Kolenko.

„Ve druhé půlce jsme měli víc ze hry, měli jsme i velkou šanci. Byl to ale spíš zápas na bezbrankovou remízu, ale my jsme udělali tu velkou chybu a prohráli jsme," konstatoval Trnečka.

Ten počítá s rozšířením kádru pro další zápasy.

„Jeden trénink už odtrénoval Mira Navrátil, mohlo by být zase o hráče víc. Pro mladé kluky je to ještě těžké, je to na ně moc, ale musí hrát," přemítal kouč z Olomouce.

Tým Nových Sadů má před sebou souboj se zachraňujícím se Vsetínem, který bude mít motivaci uniknout ze dna tabulky.

„Čeká nás poslední tým tabulky, tak doufám, že už to konečně protrhneme. Měli by být k dispozici další čtyři kvalitní hráči. Snad už to konečně zvládneme," věřil Karel Trnečka.

Dolní Benešov – FK Nové Sady 1:0 (1:0)

Branka: 34. Labuda. Rozhodčí: Žurovec – Chlevišťan, Šištík. ŽK: Rubý, Spruch, Moc – Steklý, Škoda, Kipritids, Maliňák. Diváci: 96.

Nové Sady: Kalina – Hodis, Steklý, Samek, Maliňák – Škoda, Novotný (28. Papica) – Brhel (75. Němec), Blaha, Kipritidis – Andreev. Trenér: Karel Trnečka.