„Situace sportovním fanouškům bohužel v dnešní době nepřeje a navíc se mění opravdu pomalu každým dnem. I proto jsem se snažili co možná nejrychleji reagovat na vládní usnesení a do celého regionálního fotbalu jsme zaslali nová aktualizovaná pravidla. Kluby jsou oprávněny sehrát soutěžní utkání před 50 stojícími diváky. Pokud by chtěly číslo navýšit, musí jít pouze o diváky, kteří budou mít místa k sezení,“ řekl v nahrávce pro média generální sekretář FAČR Jan Pauly.

Doporučíme roušky

V divizi na Nové Sady přijedou Kozlovice, lídr tabulky a do jisté míry i lokální rival.

„Máme novou tribunu, takže míst k sezení by mělo být dost. Určitě nehodláme jít cestou padesátky na stání. Trochu očekáváme, že za nás lehce vyřeší situaci počasí,“ říká předseda FK Nové Sady Josef Ondroušek.

Předpověď nevypadá za normálních okolností nijak růžově. Třeba oproti minulému víkendu bude až o deset stupňů méně, navíc má pršet.

„I z toho důvodu neočekáváme nějaké davy,“ přidal se Radek Pallós předseda vedoucího celku krajského přeboru ze Šternberka. Ten má nastoupit proti nedalekým Dolanům.

„Diváci by se u nás měli na tribunu pohodlně vejít. Přemýšlíme i o tom, že doporučíme divákům, aby měli nasazené roušky,“ řekl.

„Určitě vyvěsíme i vyhlásíme upozornění, aby diváci nařízení dodržovali. Nicméně pokud se někdo zvedne a bude něco křičet, nebo půjde do stánku s občerstvením, to nemá šanci nikdo uhlídat,“ doplňuje ho Ondroušek.

Fotbalisté Přerova (v bílém) v utkání s Novými Sady.
Rojka se dočkal skalpu Nových Sadů. Byla vypsaná odměna, říká

Derby s omezeními

Pořádně mrzutí jsou z nejnovějších nařízení v Rapotíně. Ten hraje jako nováček krajský přebor a o víkendu přivítá doma Velké Losiny, což je skutečně za humny. Za normálních okolností by se možná návštěva mohla šplhat až někam k tisícovce.

„Kdybychom hráli s jiným soupeřem, tak nás to tolik nemrzí. Kapacitně bychom se vešli,“ svěřil se předseda rapotínského oddílu Milan Stratil.

Takhle budou muset improvizovat.

„Nezbude nám, než očíslovat místa na dvou tribunách, které máme a poté, co bude vyčerpáno, tak zavřeme brány. Je mi jasné, že nás lidé asi budou chtít roztrhat. Ale když bychom to pustili, roztrhá nás svaz, nebo někdo jiný. Bohužel to nemá asi dobré řešení,“ prohlásil.

„Když to přeženu, tak nejlepší by bylo, kdyby celou noc lilo a zápas se odložil pro nezpůsobilý terén,“ dodal s nadsázkou.

David Lošťák v dresu české juniorské reprezentace slaví branku do sítě Švýcarska.
Lošťák střílí za Bystřici s tátou po boku. Jen mistrovství světa mu sebrali

Sekretář Pauly má pro těžkosti malých klubů pochopení. Vysvětluje ale i pohled z hlediska celé asociace.

„Jsme rádi, že přinejmenším ta pravidla aspoň zůstala tak, že budeme moci soutěže udržet se životními funkcemi, že budou moci řádně pokračovat. Už tak máme dost odložených kol. Toto by mohla být smrtící rána. Pro nás je nejdůležitější, aby se pořád hrálo dál,“ uvedl.

Nikdo si totiž nepřeje, aby se opakovala situace z jara, kdy zůstaly nižší soutěže nedohrané.