„Samozřejmě jsme zklamaní. Na zápas jsem se všichni dlouho dopředu těšili. Pro lidi ze Strání i okolí to byl velký sportovní svátek. Bohužel to nedopadlo,“ posteskl si předseda moravského klubu Libor Nuzík.

Přitom organizátoři nic nepodcenili a na mezistátní utkání se důkladně připravovali. Nachystané bylo hřiště, kabiny i celý areál. „Provedly jsme požadované úpravy, dokonce i vlajky vlály,“ líčí s úsměvem Nuzík.

Fans z Olomouce a Ostravy už dorazili

Do obce na moravsko-slovenském pomezí v předstihu dorazili příznivci z Ostravy nebo z Olomouce. Chtěli vidět v akci své syny, kamarády či rodinné příslušníky. Zbytečně do Strání jeli i někteří představitelé slovenského svazu. Až na místě se dozvěděli, že duel byl na žádost české strany zrušen.

„První informaci jsme obdrželi kolem půl jedenácté. Nejprve se řešila jenom omezená kapacita diváků a zvýšené hygienické opatření. Na poledne ale volal Karel Poborský, že se zápas definitivně ruší,“ informuje Nuzík.

Ukvapené rozhodnutí

Důvodem je obava z nákazy koronavirem, ale také fakt, že fotbalisté české dvacítky jsou jednou z alternativ pro pondělí utkání Ligy národů v Olomouci proti Skotsku.

„Podle mě jde ale o ukvapené rozhodnutí FAČR. Pro všechny by bylo lepší, kdyby oslovili a vybrali fotbalisty z Baníku, Slovácka, Zlína, Karviné nebo Olomouce a z moravských ligových týmů poskládali mančaft, který by zápas odehrál lépe než dvacítka,“ míní Nuzík.

Česká fotbalová dvacítka se tak místo do Strání přesunula do Olomouce, kde bude čekat na další pokyny. Je možné, že mladíci vyběhnou na Andrově stadionu proti Skotsku.

To už ale ve Strání neřeší. „Se současnou situací toho moc nezmůžeme. Jenom je škoda, že nebyla dopředu dána nějaká pravidla nebo B plán. Vždyť o tom, že je u reprezentačního áčka nakažený jeden člen realizačního týmu, se vědělo od pondělí,“ připomíná Nuzík.

Předseda divizního klubu věří, že se česká reprezentace na Zelničkách někdy v budoucnu objeví. Ve hře je údajně už souboj devatenáctky proti Slovensku, který je na programu za měsíc. „Bohužel v této době nikdo neví, co bude zítra, natož za čtyři týdny,“ dodává Nuzík.