O postup do regionálního kola si to mezi sebou rozdá šest týmů, kterými jsou obhajující vítěz nejen okresního, ale i republikového finále SSI Schäfer z Hranic, Metso Outotec z Přerova, Edwards z Lutína, M.L.S. Holice, olomoucký Honeywell Aerospace a také olomoucký Jtekt.

„Díky loňské účasti a výhře prvního místa je naší ambicí obhajoba tohoto umístění,“ říká hráč Schäferu a Suchdolu nad Odrou, který dlouhodobě oblékal dres Hranic, Patrik Kovařčík. „Máme kvalitního brankáře Radovana Lukšíka, který má již zkušenosti z loňska a věříme, že ani v letošním ročníku se žádného soupeře nezalekne,“ dodal sebevědomě.

„Ambice máme ty nejvyšší! Minimum je celorepublikové kolo. Tým nemá jednoznačné individuality, budeme táhnout za jeden provaz a společně to dokážeme. Jsme přeci HAO 1 TÝM (HAO je zkratka pro Honeywell Aerospace Olomouc, pozn. red.),“ hlásí sebevědomě hráč Honeywellu Bronislav Pudil.

„Naším cílem je umístění v krajském kole do druhého místa, těšíme se na utkání proti loňskému vítězi celostátního kola SSI Schäfer,“ prohlásil Yasin Batiha, který na turnaji bude hájit barvy firmy M.L.S. Holice. A záhy vytahuje trumf. „Mezi náhradníky máme útočníka Zdeňka, který se nebojí sám sebe srovnávat s Messim,“ směje se.

SOUTĚŽ: Hledá se nejlepší fotbalová adresa
ANKETA: Fanoušci fotbalu, pozor! Hlasujte o nejlepší adresu v Olomouckém kraji

„Jednoznačně chceme na turnaji dosáhnout co nejlepšího výsledku a pokud to bude možné, celý ho vyhrát. Zároveň si chceme s kolegy užít čas strávený na hřišti a zahrát si dobrý fotbal," nedrží se s ambicemi zbytečně dole ani Martin Liška z firmy Edwards.

„Účastnili jsme se Zaměstnanecké ligy už minulý rok a střelecky se nám velmi dařilo. Náš tým je sehraný, já jsem jediný nový člen týmu a jako útočník se budu snažit přispět k dobrému výsledku i letos," dodal odhodlaně.

Na turnaj se pak těší i borci z Jtektu. „Na turnaji chceme naši firmu dobře reprezentovat a samozřejmě si užít krásné fotbalové chvilky. Doufám, že každý náš hráč bude postrachem soupeřů, ale nejvíce věříme tomu nejmladšímu - mému synovi Lukášovi," říká s úsměvem jejich kapitán Pavel Kalvoda.

Zaměstnanecké ligy Deníku se účastní firmy z celého Česka. V prvním ročníku soutěžilo 120 týmů, ve druhém 153 a do toho letošního je přihlášeno už 178 výběrů. Po okresních kolech budou následovat regionální a vrcholem bude republikové finále.

Házená: Velká Bystřice - Litovel (22.4.2023)
Kam za sportem? Házenkáři Litovle zkusí urvat extraligu

Nejlepší týmy se mohou těšit na zajímavé ceny. Třetí vyhraje dvoudenní pobyt v Plzni s návštěvou Plzeňského Prazdroje, druhý čtyřdenní pobyt v lázeňském resortu a vítěz pak třídenní letecký zájezd na fotbalové utkání dle výběru z elitních evropských soutěží.

„V loňském roce jsme navštívili zápas Barcelony, Anglie nám loni nevyšla. Rádi bychom v případě výhry navštívili právě ji. Ideálně pak zápas mezi Manchesterem City a Manchesterem United," řekl na úplný závěr Patrik Kovařčík z SSI Schäfer.