Přesto tahle spolupráce funguje nadstandardně a fotbaloví Hanáci se mohou těšit z dalšího vítězství, v tabulce už mají devět bodů.

„Kluci do toho naskočili rovnýma nohama a zvládají to, takže klobouk dolů,“ oceňuje David Houska, který si proti Brnu připsal pátý ligový gól.

Davide, pamatujete podobně povedený vstup do ligového zápasu?
Asi ne, možná ve druhé lize někdy. Ale jinak tady snad ne. Blížilo se to k ideálu, ale pořád je co zlepšovat. Je to taková fráze. Ale mohlo to být i čtyři nebo pět nula (úsměv).

Čím to bylo? Byli jste tak dobří nebo Brno tak špatné?
No, těžko říct. My jsme na ně vletěli, říkali jsme si, že chceme začít aktivně a šlápnout na ně. Asi jsme ale nepočítali s tím, že to bude 3:0 takhle rychle.

Jak se seběhla vaše branka? Vypadalo to, že už vás tři protihráči uhlídají…
Sám nevím, musím se na to ještě podívat. Dostal jsem balon a byl proti mně stoper. Věděl jsem, že jejich obránci nejsou nějak extra pohybliví. Snažil jsem se ho nějak rozhýbat a dal jsem to na zadní tyč.

Cítíte se teď ve formě? Vypadáte na hřišti sebevědomě.
Musím to zaťukat, je to teď hodně dobré. Cítím se dobře. Jak osobně na balonu, tak i týmově. Myslím, že tenhle tým má sílu. Nerad bych to zakřikl, ale cítím z tohoto mančaftu sílu, kterou už jsem tady dlouho nezažil.

Co říkáte na výkon Jiřího Texla, který se blýskl dvěma góly a asistencí?
Je super, že ho takhle zastoupil. Texy hrál taky výborně. Znám ho asi od patnácti let, můžeme spolu hrát skoro poslepu.

Je právě sehranost vaší největší zbraní?
Jo, myslím, že je to vidět i z tribuny, že tam jsou automatismy. Že víme, co chceme hrát, ať nastoupí kdokoliv. Každý z lavičky ví, jaký hrajeme systém, to je určitě velká výhoda.

Jak se vám spolupracuje ve středu hřiště s Lukášem Kalvachem a Jiřím Texlem, kteří jsou ligou de facto nepolíbení?
No, jsem tam vlastně ten zkušený mezi nimi (usmívá se). Zatím je to výborné, na to, že zápasů nemají moc, tak to zvládají skvěle. Hraje se mi s nimi bezvadně. Kluci do toho naskočili rovnýma nohama a zvládají to, takže klobouk dolů.

Po čtyřech kolech máte devět bodů. Nepřekvapuje i vás takový start?
Tolik bodů asi nikdo nečekal, zní to krásně. Pohled na tabulku je dobrý, ale nesmíme polevit a dál sbírat body. Máme týmové sebevědomí, nečekáme na soupeře, každému chceme vnutit svoji hru.