V duelu s Hradcem Králové odehrál první poločas, poté měl chvilku pauzu
a v 68. minutě se vrátil zpět na rozpálený pažit areálu ve Slatinicích.

„Měli jsme se ve středu hřiště vytočit každý na nějakých šedesát minut se Sláďou (Martinem Sladkým, pozn. red.), takže to bylo v tom vedru trošku náročnější. Ale dalo se to
v pohodě zvládnout, tak to bylo dané," bez problémů přijal mírně vyšší porci zápasových minut mladý záložník.

Olomoucký tým přitom právě procházel náročným tréninkovým obdobím.

„Jsme v kondiční fázi. I trenér říkal, že zápas splnil spíš kondiční účel. Ale splnili jsme to i z pohledu výsledku, vyhráli jsme a to se
i v přípravě cení. Pořád se chystáme, ale chybičky tam pořád jsou. Snad se to bude postupně odstraňovat
a zlepšovat," podotkl Habusta.

Po výrazných chybách padlo po jednom gólu na každé straně.

Na střed je nás asi pět hráčů

Místo v kabině áčka Sigmy pro něj není ničím novým, stále více však touží po stabilní roli v prvním mužstvu. Mohl by nyní udělat krok z rezervního týmu?

„Už jsem byl s áčkem v přípravě, ale teď si myslím, že je to taková moje poslední šance dostat se do sestavy. Udělám pro to všechno, abych tady zůstal," odhodlaně tvrdil fotbalista, který v minulé sezoně působil v Opavě společně s Petrem Ševčíkem.

Kreativní záložník zamířil
i s Janem Navrátilem do Liberce. Další člen loňské středové řady David Houska zase bude hostovat v Mladé Boleslavi.

Přesto je o místo
 v sestavě trenéra Jílka nutné zabojovat.

„Konkurence je všude, na ten střed je nás tady asi pět hráčů. Je jen na mně, jak se s tím porvu. Hráči odešli, ale celkově je nás tady pořád dvaadvacet," prohlásil.

Snahu managementu olomouckého klubu posílit právě na těchto postech podle svých slov příliš neřeší.

„To nevím, to je na vedení a na trenérovi, musím jen pracovat na hřišti. Uvidíme, co z toho bude," pravil hráč, který do ligy nakoukl před třemi lety na pouhé tři minuty právě proti Hradci Králové.

Všichni půjdeme za postupem

Klub z východních Čech si příští rok zahraje mezi fotbalovou elitou v první lize, naopak Hanáky čeká znovu tuhá bitva o návrat.

„Všichni půjdeme za postupem. Stalo se, co se stalo, a musíme to napravit tím, že se postoupí zpátky do ligy. Nic jiného nepřichází v úvahu. Motivace k návratu je obrovská," odmítl pocity frustrace Jakub Habusta.

Klubu z Olomouce má pomoci také nový člen představenstva Milan Máčala. Příchod trenérského doyena vnímají hráči pozitivně.

„Je to legenda Sigmy. Zatím jsem o tom jen četl, třeba přijde do kabiny. Ale ještě nic neproběhlo," prozradil na závěr Habusta.