Dvakrát už se vrátil s nepořízenou ze zkoušky v zahraničí, na první byl v nizozemském AZ Alkmaar, na druhé v belgickém KV Kortrijk. Z Hané nejspíš odejde. „Trenérovi se nehodím do herního stylu, musím to respektovat,“ říká Bajer.

Zájem o něj projevily Zlín, Liberec, Hradec Králové a Bohemians. První z nich už možná odpadl. „Zlín už považuju za uzavřenou věc," tvrdí hráč.

Rozhovor

Proč nevyšlo vaše angažmá v belgickém Kortrijku?

Důvodem byly problémy ekonomického rázu. Rychle se změnila situace a sešlo z toho. Mrzí mě to, protože jsem tam letěl s tím, že zkusím získat místo v zahraničním klu­bu.

Co máte teď na programu? Áčko Sigmy jelo na soustředění bez vás.

Trénoval jsem individuálně a teď se připojím k béčku.

Vy jste říkal, že chcete jít buď do ciziny nebo hrát za Sigmu. teď to nevypadá ani na jednu z těchto variant.

Pořád jsem chtěl a chci hrát za Sigmu. Je to moje priorita. Trenér Psotka se mnou ale nepočítá. Nehodím se do jeho herního systému, viděl by mě jen na místo pravého beka. Takže to musím respektovat. Ale Sigma byla moje priorita. Už jsem v tom týmu rok byl a myslím, že se midocela podařilo.

Zájem prý o vás mají Zlín, Liberec, Hradec Králové a Bohemians. Je to tak?

Ano, tyto kluby o mě mají zájem. Ale nic jistého nebo podepsaného ještě není.

A do kdy by se mělo rozhodnout? Liga začíná za sedmnáct dní.

To nemůžu říct, je to v jednání.

Dobře. Kdybyste si mohl vybrat, který z těchto klubů by to byl?

Kdybych si měl vybrat? No, buď do zahraničí nebo být v Sigmě. To je pro mě priorita, jak už jsem řekl. V áčku nejsem, takže se budu připravovat s béčkem a čekat na cizinu.

Takže můžete prozradit, jestli jste s některým z těch čtyř klubů už jednal?

Stále se mluví o Zlíně. Sešli jsme se, oni mi řekli jejich podmínky, já svoje a tvářili se na to neurčitě. Takže Zlín už považuju za uzavřenou věc. Liberec, ten asi také ne, vypadá to, že nepotřebují krajního halva.

A pak už zbývá Hradec Králové a Bohemians.

To je v obou případech otevřené. Nic jistého zatím není.