Holice prohrála 0:1 a na jaře je stále bez bodového zisku i bez vstřelené branky. „Slovácko jsme dokázali dostat pod tlak, z toho musíme čerpat,“ říká Vajda.

Rozhovor

Zápas proti Slovácku se HFK výsledkově nepovedl. Ale herně to tolik špatné nebylo.
Věděli jsme, že Slovácko nebude lehký soupeř, že přes zimu posílili. Ale hra byla naprosto vyrovnaná, řekl bych, že v prvním poločase jsme měli více ze hry my. Jenže soupeř dal ze standardky gól. Prakticky z ničeho.

Ten rychle inkasovaný zbytečný gól vývoj zápasu hodně ovlivnil?
Museli jsme dotahovat. Šance jsme tam měli. Ale některé střely byly zbytečně zdaleka. Herně jsme nepropadli. Ale potřebovali jsme alespoň bod, nejlépe tři. Teď jedeme na Bohemku a budeme se mít co ohánět, abychom to zachránili.

Bohemians 1905, to je dost silný soupeř na chycení.
Věřím, že to půjde. Nehrajeme špatně. Proti Slovácku jsme hráli dobře, dokázali jsme ho dostat pod tlak. Z toho musíme čerpat dál.

Co musíte udělat jinak? Na Spartě jste v poli nebyli horší, naposledy proti Slovácku také ne. Ale nic z toho.
Musíme dávat góly. David Korčián měl na Spartě tři na noze, proti Slovácku výborně obešel obránce a trefil gólmana. Musíme dávat góly. Už se nám to nepovedlo dva zápasy. A to je nejdůležitější. Fotbal je o gólech. A my k tomu zbytečného góly dostáváme. Na Spartě z penalty a ze standardky, doma potom znovu ze standardky. Toho se musíme vyvarovat. A hlavně dávat góly.