„Je to příjemné. Neříkám, že bych si třeba taky nedal rád aspoň jednoho góla. Ale někdo nahrávat musí," usmíval se jednadvacetiletý křídelní záložník, který si dobrými výkony ve Fotbalové národní lize pomalu říká o reprezentační dres.

Při nominaci na přípravná utkání národního týmu do 21 let se jeho jméno objevilo zatím na listině náhradníků.

„Všechno je to o sebevědomí. Na hřišti si teď daleko víc věříme a podle toho to taky vypadá," vysvětlil Zahradníček, jakou změnou za poslední měsíc celá Sigma prošla.

Proti Vlašimi to vypadalo na utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním vyrovnaná partie, ve druhém olomoucká exhibice, souhlasíte?
V prvním poločase nám samozřejmě hodně pomohl gól z penalty, kterou nám daroval brankář soupeře. Myslím ale, že už před přestávkou jsme byli lepší a mohli jsme rozhodnout daleko dřív. Už v prvním poločase jsme tam měli šance, které jsme nedohráli.

Co jste si říkali o přestávce v kabině, když výsledkem byly hned čtyři góly za patnáct minut?
V poločase jsme si připomněli, že pořád musíme být ve střehu. Dokud jsme nedali druhý a třetí gól, tak to pořád mohlo dopadnout jakkoliv.

Projevilo se tam, že jste měli převahu jednoho hráče?
Neřekl bych, že to bylo tím. Často se soupeř v deseti ještě víc zatáhne a je to kolikrát ještě těžší než proti jedenácti. Tentokrát jsme toho ale dokázali využít. Pro nás je to super. I proto, že pokračuje ta naše šňůra. Budeme se ji snažit natahovat, co jen to půjde.

Tomáš Zahradníček

Tomáš Zahradníček u míče. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Vy sám jste nahrál na tři branky. Navíc po vašem centru a tyčce padla ještě jedna. To je unikátní bilance.
Je to příjemné. Neříkám, že bych si třeba taky nedal rád aspoň jednoho góla, ale někdo nahrávat musí. Pro nás je jedno, kdo je dává. Hlavní je, že se nám teď daří je dávat a hlavně vyhrávat.

Takhle nějak si trenér asi váš přínos týmu představuje, že?
Trenér to po nás křídelních hráčích chce, abychom tam balony cpali, jak to jen půjde. Dnes jsme z toho pár gólů vytěžili. Takže super.

Už je Sigma v pohodě poté, co jste byli po špatném rozjezdu sezony kritizováni?
Myslím, že už jsme v mnohem lepší pohodě. Poslední půlrok jsme si něco takového vůbec nezažili. Úplně v pohodě ale budeme až po postupu do ligy, dřív ne.

Co se tak změnilo oproti době před měsícem, měsícem a půl?
Jen sebevědomí. Všechno je to o sebevědomí. To je klíč ke všemu. Na hřišti si daleko víc věříme a taky to podle toho vypadá. Nezbývá říct nic jiného než jen tak dál.

Trenér Sigmy Leoš KalvodaOčima trenéra Leoše Kalvody„Tak nějak si to představuju, ale už byl na hraně. Před zápasem jsem mu to říkal. V zápasech předtím totiž nepředváděl takové výkony jako dnes. Někteří mladí hráči to asi potřebují, aby byli pod tlakem. Na druhou stranu ať Plšek, Houska nebo Zahradníček jsou dobří fotbalisti, jen to musí dokazovat. Já už je neberu jako nezkušené, protože za sebou něco mají. V áčku jsou dva roky a kvalitu už by měli prokazovat v každém zápase, za áčko nebo i za béčko."