„Užívám si naplno rodiny. Jsem každý den v jednom kole,“ hlásí spokojený Rozehnal, jenž tak neprožívá pocity prázdnoty, které potkávají řadu hráčů po konci kariéry.

Držitel bronzové medaile z EURO 2004 zároveň přemýšlí nad svým dalším fotbalovým působením.

„Už jsem si splnil ten fotbalový sen a i dál bych chtěl dělat něco, co mě bude naplňovat. Trenéřinu asi ne, ale funkcionařinu si umím představit,“ přiznal bývalý hráč Brugg, Lille či Newcastlu.

Jaký byste popsal váš život po ukončení profesionální kariéry?
Musím říct, že je hezký. Užívám si naplno rodiny. Ještě jsme se pořádně nepřestěhovali, protože to trošku trvá. Mám ale příjemné rodinné povinnosti. Jsem každý den v jednom kole, vozím děti do školky a pomáhám bráchovi trénovat žáčky v Kožušanech. Mám o víkendu čas podívat se na zápas syna, na jeho zápasy a miniturnaje.

Po vrcholovém fotbale se vám tedy nestýská?
Není to tak špatné. Zatím žádná nostalgie není, co se týče profesionální kariéry. Možná ještě nastane, ale budu se snažit žít tak, abych na to moc nemyslel.

Je za vámi půl roku v I. B třídě v dresu Sokol Kožušany. Jak jste si užíval návrat domů?
Pořád jedu, půl roku je za námi. V příští sezoně musíme začít lépe, protože kluci měli dost špatný podzim. Jaro jsme ale celkem vyhrávali. Pokud mám dobré informace, měli bychom zůstat v I. B třídě (Kožušany skončily předposlední, pozn. red.). Připravíme se na příští sezonu a budu si to užívat.

Toto je jen ochutnávka. Obsáhlý rozhovor s Davidem Rozehnalem najdete exkluzivně ve čtvrtečním tištěném vydání Olomouckého deníku 21. června 2018.