Trenér Jiří Derco sice ani na třetí pokus v domácím zápase neprohrál, remíza s Otrokovicemi 2:2 byla ale na zachování alespoň matematické naděje záchrany zkrátka málo.

„V prvním poločase jsme nebyli připraveni na to tempo a začátek utkání jsme nechytili. Soupeř měl v první dvacetiminutovce jednoznačně navrch,“ přiznal kouč, který začátkem května u kormidla vystřídal Karla Trnečku.

Otrokovice se ujaly dvougólového vedení, postupem času se ale Hanáci dostali do tempa a vyrovnali hru. O kontaktní branku se v závěru poločasu postaral Ondřej Seibert.

Po změně stran to už byl ze strany Holice jiný příběh. „Na hráčích byla vidět touha srovnat a porvat se o vítězství,“ pochvaloval si Derco.

Vyrovnání zařídil v 76. minutě Milorad Dabić. Vítěznou branku se už domácím vstřelit nepodařilo a čtyři kola před koncem sezony je tak jasné, že Holice neskončí na lepším než 15., tedy sestupovém místě.

V posledních čtyřech zápasech sezony MSFL čekají holické fotbalisty přetěžké prověrky ve Velkém Meziříčí, v Prostějově a ve Valašském Meziříčí. K tomu domácí zápas s Mohelnicí.

Kde hledat motivaci?

„Hrajeme hlavně o svoji čest, abychom klubu neudělali ostudu. Hráči, kteří mají ambice hrát vyšší soutěž, bojují o své angažmá. Motivaci určitě neztrácíme,“ prohlásil Derco.

Faktem je, že divize se v Holici hrála naposledy v roce 1999. „Začínáme novou éru. Tak to je, bohužel,“ dodal Derco.

1. HFK Olomouc – FC Viktoria Otrokovice 2:2 (1:2)

Branky: 41. Seibert, 77. Dabič – 16. Jasenský, 36. Bojda. Rozhodčí: Hlubinka – Popelák, Zaplatilová. ŽK: Antl, Voleský, Banasik, Krumpolc, Horka – Pěnička, Bojda. Diváci: 86.
Holice: Kubica – Antl (60. Spurný), Krumpolc, Buček, Krejčí, Dabič, Banasik, Voleský (88. Šichor), Seibert (74. Bořil), Horka, Juráš. Trenér: Jiří Derco
Otrokovice: Semanko – Malý, Zábojník, Pěnička, Jasenský, Chwaszcz, Bojda, Kiška, Vašulka (60. Behan), Jurča (84. Fiala), Mlýnek. Trenér: Marek Sedlák.