Podle tvrzení kontroverzního pražského podnikatele Karla Kapra a několika hráčů FK Bohemians Praha měla Sigma dát střížkovskému klubu úplatek za výhru v posledním ligovém utkání sezony 2008/2009.

Přestože se ještě neobjevil jediný relevantní důkaz, stalo se už v podstatě pravidlem, že čas od času se kauza vytáhne znovu na povrch.

Naposledy tak učinily Lidové noviny, které přinesly závažné informace z policejního spisu, které hovoří o tom, že by se na korupci mohlo podílet i vedení olomouckého klubu, konkrétně ředitel Jaromír Gajda a trenér prvního mužstva Zdeněk Psotka.

Podle všech zainteresovaných stran včetně protikorupční policie ale žádná taková fakta ve spisu nejsou.

V sobotním vydání deníku Sport to paradoxně potvrdil i samotný Kapr.

„Byl jsem na výslechu minulý týden a o ničem takovém se tam nemluvilo,“ uvedl.

S další z řady verzí v sobotu přispěchal i bulvární deník Aha!, který v březnu jako první otiskl verzi celého příběhu Karla Kapra.

Podle Aha! stojí za novými informacemi šéf brněnského klubu a bývalý přeseda fotbalového svazu Pavel Mokrý. Jeho motivem měla být snaha zachránit Zbrojovku v lize na úkor Sigmy.

S nově uveřejňovanými texty zásadně nesouhlasí vedení SK Sigma Olomouc, které v sobotu vydalo oficiální prohlášení, které si můžete přečíst níže.

Prohlášení SK Sigma Olomouc

Vedení fotbalového klubu SK Sigma Olomouc a.s. se opakovaně a již velmi důrazně ohrazuje proti nepravdivým a smyšleným nařčením, která jsou v určitých intervalech zveřejňována a publikována v souvislosti s údajným ovlivněním zápasu mezi Sigmou Olomouc a Bohemians Praha v roce 2009.

Máme za to, že jde o dlouhodobou cílenou snahu jednotlivce či úzké skupiny osob destabilizovat fotbalový klub SK Sigma Olomouc a.s., přičemž důvody a motivy tohoto jednání nám v tomto okamžiku nejsou známy.

Jsme si vědomi toho, že celá záležitost poškozuje dobré jméno fotbalového klubu v očích našich fanoušků, obchodních partnerů i nejširší veřejnosti.

I z tohoto důvodu poskytujeme veškerou možnou součinnost vyšetřovacím orgánům Policie České republiky, neboť jsme přesvědčeni, že pouze výsledky nezávislého vyšetřování orgánů činných v trestním řízení mohou jednou pro vždy a definitivně očistit neprávem poškozené dobré jméno klubu.

Vedení SK Sigma Olomouc a.s. zároveň sděluje, že všichni funkcionáři, trenéři, hráči i zaměstnanci klubu, jejichž jména byla v souvislosti s kauzou údajného ovlivňování zápasu Sigma Olomouc – Bohemians Praha zmíněna v článku Lidových novin ze dne 19. 11. 2010, mají jeho naprostou důvěru a podporu.

Na závěr tohoto prohlášení si dovolujeme vyjádřit přání, aby celá záležitost, která nás zcela zbytečně unavuje a vyčerpává, byla co nejrychleji došetřena a uzavřena, abychom se již opět mohli naplno věnovat tomu, proč tu jako fotbalový klub jsme, tedy dělání kvalitního fotbalu, který baví diváky a zve je do hledišť fotbalových stadionů.

Zachovejte nám, prosím, podporu!

Vedení SK Sigma Olomouc a.s.