Minulou sobotu doma jen remizovali s Bohemians 1905 (1:1), a pokud chtějí v tabulce nahoru, musejí ztracené body rychle získat zpět.

Sigma čeká na vítězství už sedm zápasů. Sice v posledních pěti utkáních remizovala, ale to v tříbodovém systému neznamená žádné razantní posuny vzhůru tabulkou. Což je olomoucké jarní přání.

Hanáci začali jaro doma proti Bohemians a tento zápas se jim moc nepovedl. Tedy druhý poločas. Trenér Martin Pulpit razantní změny v sestavě nechystá. „V prvním poločase jsme hráli dobře, právě proto není důvod k nějakým výrazným změnám,“ řekl trenér Pulpit.

Olomouckým budou chybět dlouhodobě zraněný útočník Lukáš Hartig, stále ještě netrénuje Darko Šuškavčevič, nepravděpodobný je start záložníků Hořavy a Rýdela, i když oba už se do přípravy zapojili.

Naposledy proti Bohemce hrál se zdravotním handicapem útočník Michal Hubník. V Mostě už by na tom měl být mnohem lépe. „Michal normálně trénuje, samozřejmě každý den je pro něj dobrý. Snad to zvládne,“ naznačil Pulpit, že stav Hubníka se před zápasem zlepšuje.

Právě ofenzivní hráče potřebuje mít Sigma v pořádku. Nechce se totiž z dlouhého zájezdu vracet bez bodů. „Konečně bychom chtěli vyhrát. Smazat minusové body. To, co jsme ztratili s Bohemians, chceme přivézt z Mostu,“ podotkl Pulpit.

Mostu budou chybět stoper Johana a záložník Pilař. „Určitě to pro soupeře bude trošičku oslabení, oba jsou to zkušení hráči,“ uvedl Pulpit.

Program 18. kola:


SO: 15.00: Liberec – Teplice. 17.00: Ostrava – Zlín. NE: 15.00: Kladno – Ml. Boleslav. 17.00: Most – SK Sigma Olomouc, Č. Budějovice – Jablonec, Bohemians – Plzeň. 20.15: Sparta – Žižkov. PO: 17.15: Brno – Slavia.

Bilance Sigma – Most


ročník - doma - venku
2005/06 - 1:1 - 2:0
2006/07 - 2:0 - 1:1
2007/08 - 2:2 - ?:?

Statistika: 5 2 3 0 8:4

Přečtěte si také:

Hudec: Teď musíme naplno bodovat v Mostě

Rossi, calcanhar nao! Tedy: patičku už nedělej!

Pulpit: Tým nevěří, že dá i druhý gól, a stáhne se