Oba týmy měly po předchozím kole co napravovat. Trenér olomoucké Sigmy Chromý se hodně zlobil po domácí remíze s Uničovem, Holice zase chtěla odčinit kolaps z utkání proti Třebíči, ve kterém prohospodařila dvougólové vedení a prohrála 2:4.

Touha napravit předchozí nezdar byla vidět více na straně Sigmy. Ta šla do vedení už ve 3. minutě, kdy se po nahrávce Schmitda trefil přesně k tyči Buchvaldek. V 12. minutě se o krásný fotbalový moment postaral Jan Javůrek. Ten z hranice vápna vyslal parádní křížnou ránu, která před brankářem Muchou lehce zaplavala a nakonec zapadla do domácí brány.

Za stavu 2:0 mohla Sigma přidat ještě jeden gól, ale Schmitd z malého vápna těsně přestřelil.

„Soupeři jsme to už ve 3. minutě usnadnili hrubou chybou a druhá branka podle mě zápas rozhodla," prohlásil domácí trenér Derco, který neměl pro nepovedený vstup do utkání vysvětlení. „Upozorňoval jsem hráče, aby byli koncentrovaní a hráli vzadu jednoduše. Nevím, co se stalo," nechápal Derco.

Jeho protějšek Chromý kvitoval, že Holice na rozdíl od posledního soupeře hrála otevřený fotbal. „Hrálo se nám dobře, protože soupeř předváděl otevřenou hru. Minulé jsme měli soupeře, který hrál ze zabezpečené obrany a proti tomu jsme se prosazovali těžko. Myslím, že to bylo pěkné i pro diváky," hodnotil zápas trenér Augustin Chromý.

Po přestávce Holice trochu přidala a vytvořila si mírnou územní převahu, ale vrcholem jejího útočného snažení byly pouze centry, které obrana hostů bez větších potíží odvracela. Jedinou nebezpečnou střelu domácích vyslal na Blahovu bránu Hlavica, ale brankář Sigmy jeho dělovku vyrazil.

Rezerva Sigmy ve druhé půli čekala na brejky a jeden z nich v 81. minutě využila. Po zaváhání Lukáška utekl po levé straně Javůrek, který předložil míč před prázdnou bránu Žákovi a ten přidal třetí gól hostů.

„Ve druhém poločase měla Holice hodně standardních situací a kdyby nám dala gól, bylo by to těžší. Pořád jsem ale čekal a věřil, že dáme na 3:0. Měli jsme k tomu spoustu možností," prohlásil kouč Sigmy Augustin Chromý.

Trenér Holice Jiří Derco postrádal u svého týmu větší důraz ve finální fázi. „Byly tam nějaké náznaky. Měli jsme centry, ale byl tam malý důraz. Hráči musí do těch hlaviček skočit i za cenu sebeobětování," vyčetl hráčům Derco.

Jeho tým si připsal druhou domácí porážku v řadě a po celkem vydařeném vstupu do soutěže se znovu vrátil na zem.

„Musíme se z toho co nejdřív dostat. Je potřeba znovu nastolit parametry, které před tím nás zdobili. Hlavně bojovnost a dobrý pohyb," burcuje holický lodivod.

1. HFK Olomouc – Sigma Olomouc B 0:3 (0:2)

Branky: 3. Buchvaldek, 11. Javůrek, 81. Žák. Rozhodčí: Vojkovský – Kneisl Z, Kneisl L. ŽK: Bernard, Hornich – Hýbl, Kalvach. Diváků: 364.

HFK: Mucha – Hlavica, Lukášek, Lysoněk, Můčka – Buček (70. Drbal), Bernard, Bača, Tögel (78. Krejčí) – Pezzotti (24. Varaďa), Hornich. Trenér: Jiří Derco.

Sigma B: Blaha – Štěrba, Svozil, Habusta, Hýbl – Hladík (56. Žák), Richter, Buchvaldek (85. Texl), Kalvach, Javůrek – Schmitd (78. Fišer). Trenér: Augustin Chromý.

ONDŘEJ KAŠLÍK