Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Z trůnu na dno, Uničov utrpěl debakl

Uničovští fotbalisté ani na druhý pokus nedokázali v MSFL zvítězit. Nestačili na soupeře, kterého v posledních čtyřech zápasech vždycky porazili a třikrát mu uštědřili debakl. Ten jim tentokrát celek z Velkého Meziříčí vrátil i s úroky, když nasázel loňskému vítězi hned šest branek.

13.8.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Vše to začalo již v jedenácté minutě, kdy se dostal k odraženému míči Demeter, zpoza vápna vystřelil a s přispěním teče skončil míč za hostujícím brankářem Uvízlem. Druhá branka padla ve 33. minutě, nejprve to vypadalo na nepovedený centr z rohového kopu v podání Demetera, ten ale nakonec našel na přední tyči Šimáčka, který krásnou patičkou protečoval míč do sítě. Uničov dostal ještě ránu do kabin. V poslední minutě se prosadil Dolejš přes Koutka, přihrál do vápna Simrovi a bylo to 3:0.

Druhý poločas přinesl další navýšení náskoku domácích. Nejprve v 61. minutě Smejkal hlavičkoval a Uvízl vyrazil míč, ale podle rozhodčích už za brankovou čárou. Malou naději vykřesal o osm minut později střelou z větší vzdálenosti Jeřábek, který snížil na 4:1. V 79. minutě už to bylo ale znovu o čtyři branky, když po ztrátě míče ve středu hřiště se balón dostal na levou stranu na Demetera, který krásným pasem napříč vápnem našel Dolejše, na kterého zívala prázdná brána. Vše zakončili domácí tři minuty před koncem, kdy rychlý protiútok skončil centrem Dolejše na zakončujícího Simra a tato akce exligových hráčů stanovila konečný výsledek na 6:1.
„Dělali jsme hrozně moc chyb v defenzivě proti takové ofenzivní síle, jako je Demeter, Dolejš a Simr. Trestali nás za naši hloupost, neodehráli jsme to hlavou, hráli jsme dnes hodně naivně,“ hledal chyby trenér Uničova Zbyněk Zbořil.

„Dolů nám to nefunguje a jsme teď na dně a musíme se od toho odrazit, protože horší to být nemůže. Máme těžký los, další kolo Prostějov, ale nemůže být lepší motivace, než to proti takovému soupeři zlomit,“ zakončil hodnocení prozatímního účinkování v nové sezóně MSFL Zbořil.

Uničov se tak před pár týdny ještě vyhříval na čele tabulky, nyní mu patří přesně opačná příčka. Ve třetím kole se utká v neděli v 10:15 na domácím hřišti s bývalým účastníkem Fotbalové národní ligy Prostějovem.

Velké Meziříčí – Uničov 6:1 (3:0)

Branky: 11. Demeter, 33. Šimáček, 45. Simr, 61. Smejkal, 79. Dolejš, 87. Simr – 69. Jeřábek. Rozhodčí: Zaoral – Sedláček, Lenfeld. ŽK:  Smejkal – Ambrozek, Vejvoda. Diváků: 525.

FC Velké Meziříčí: Kruba – Šimáček, Kriegsmann (65. Bouček), Dolejš, Šuta (22. Duba, 69. Berka), Simr, Smejkal, Krejčí, Demeter, Komínek, Mucha Trenér: Libor Smejkal.

SK Uničov: Uvízl – Koutek, Markovič, Vejvoda, Můčka – Juřátek (72. Rajnoha) - Ambrozek, Jeřábek, Kasal (46. Nuc) - Komenda, Krč, Trenér: Zbyněk Zbořil.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.