Z pozice šéftrenéra olomoucké akademie se přesouváte na vrtkavou lavičku v profesionálním fotbale. Bylo to složité rozhodování?
Určitě to bylo velmi těžké rozhodování, hlavně z osobního a rodinného hlediska. Ale tím, že jsem měl štěstí na skvělé spolupracovníky, si troufám říct, že projekt regionální akademie byl nastartován na jedničku a bez problémů poběží dál. Všichni mí kolegové mi určitě nebudou mít za zlé, že jsem se teď vrhnul zase na trošku jinou dráhu a profesní kariéru.

V novém projektu FAČR jste nevydržel ani rok. Skoro to vypadá, že utíkáte…
Pro mě to určitě není útěk, ale posun dál. Nikdo z mých kolegů mi to nezazlívá. Troufám si říct, že každý, kdo by takovou šanci dostal, by ji chtěl využít. Tak jak přicházejí noví hráči, může se stávat, že budou příležitosti dostávat i trenéři.

Je pro vás Baník velkou výzvou?
Jednoznačně. Pro mě je Baník fenomén, hlavně co se týče zázemí a divácké kulisy. Láká mě spolupráce nejen s Radimem Kučerou, se kterým se znám velice dobře, ale s celým novým realizačním týmem. Jsou to zase noví lidé, od kterých se mohu něco naučit. A posunout se ve fotbale dál.

Jak se vám zamlouvá ostravský kádr?
Hráči Baníku svou kvalitu mají, ale je samozřejmě jasné, že každý klub bude posilovat a ani my nechceme být výjimkou. Budeme se snažit zejména do kostry týmu přivést zkušené a kvalitní hráče, abychom dobře odstartovali nový soutěžní ročník.

Mimochodem, kdo vás v akademii nahradí na pozici šéftrenéra?
Nějaká jména jsou, ale ještě se to řeší, takže bych nechtěl být konkrétní.