Zatímco jeho spoluhráči se po posledních hokejových trénincích rozjeli na dovolenou a začali si užívat zaslouženého volna, Šimon Falta vyrazil na sever.

Konkrétně do tisíc kilometrů vzdáleného hlavního města Dánska, aby strávil týden v tamním klubu Bröndby. Tam odehrál i zápas rezerv proti Nordsjaellandu.

Není divu, že třiadvacetiletý levonohý univerzál přitahuje pozornost větších klubů, během roku 2016 totiž udělal Falta zřejmě nejvyšší progres ze všech Hanáků. Už na jaře v nejvyšší soutěži se stal oporou týmu.

V létě o něj usilovala Mladá Boleslav, ale někdejší mládežnický reprezentant zůstal v Olomouci, stejně jako David Houska.

Na podzim pak Falta Sigmě ve Fortuna národní lize zařídil svou produktivitou jedenáct tref a i podle známkování Deníku patřil mezi nejlepší hráče soutěže.

Bröndby Kodaň, kde nyní hostuje útočník Jan Kliment z německého Stuttgartu, je známý klub, jenž je momentálně v dánské Superlize o jedenáct bodů druhý za rivalem z FC Kodaň. Desetibodový náskok má však na třetí Midtjylland, kde působí Filip Novák.