REPORT ze zápasu SLAVIA - SIGMA ZDE

„Přijeli jsme sem s úmyslem zvítězit, to se nám podařilo. Na tuhle výhru jsme čekali," oddechl si Kotůlek.

Na Hané už se pomalu začínalo spekulovat, co by kdyby.

Po tříbodovém importu z Edenu jsou snad Olomoučané z nejhoršího venku.

I když i sám kouč si uvědomuje, že tak jednoduché to nebude.

„Tohle nám pomůže. Vážíme si toho. Budeme teď chtít na tohle vítězství navázat a sérii prodloužit. I když máme těžké rozlosování," řekl Kotůlek.

Jeho mužstvo teď čekají v sobotu doma Teplice, které daly zapomenout na nevydařený minulý ročník a po třech kolech mají na kontě sedm bodů.

Aby Sigma znovu uspěla, bude se pravděpodobně muset znovu ještě zlepšit, byť její trenér byl s výkonem na Slavii poměrně spokojený.

„Pro diváky to byl zajímavý zápas, padlo pět gólů. My jsme dnes šli za výhrou, byli jsme aktivní a hráli to, co jsme chtěli. Měli jsme dostatek brankových příležitostí ještě za stavu 1:0, pak navíc ještě neuznaný gól, který teď nechci hodnotit," připomněl Kotůlek nepochopitelně neuznanou branku Pavla Dreksy.

Pokud by platila, vedla by Olomouc v Edenu už 3:0 a jen těžko by došlo k tak dramatickému závěru utkání, v němž musel na brankové čáře vyhlavičkovat z opuštěné branky balon Vidlička.

„Mrzí mne, že jsme se nechali trochu vyvést z míry soupeřem i rozhodčím. Zbytečně jsme diskutovali, než se soustředili na naši hru. Z toho pramenilo, že jsme dostali žluté karty a pak i červenou. Měli jsme udržet nervy na uzdě a dohrát to ve větším klidu," řekl Kotůlek.

Petrouš: Chtěl jsem vlítnout na hřiště

Nakonec ale Sigma vítězství udržela a kromě vlastního prospěchu ještě více prohloubila slavistickou mizérii. Sešívaní mají po třech odehraných zápasech v kapse jediný bod.

„Z naší strany to bylo absolutně nevydařené utkání, výsledek 2:3 je pro nás milosrdný. Můžu být spokojen jen s poslední dvacetiminutovkou, kdy jsme se nadechli k tlaku, zkorigovali výsledek," řekl trenér Michal Petrouš.

„Jsme málo poctiví směrem dozadu, chyba je v bránění celého mužstva. Chvílemi jsem měl sto chutí vlítnout na hřiště. Utkání bylo o charakteru, o vůli a myslím, že někteří hráči v tom mají rezervy," konstatoval kouč Slavie.

Klub se slavnou historií po relativně vydařeném závěru jara myslel v nové sezoně mnohem výš.

„To, že jsme na jaře zvládli čtyři zápasy, neznamená, že to půjde samo. Bylo vidět, že někteří hráči to pod tlakem nezvládají a tlak se bude ještě stupňovat. Budu si muset s některými pohovořit," zlobil se Petrouš.

„Jedna věc je, když se daří. Na jaře jsme neměli co ztratit, teď, když je trochu tlak, to vypadá, že neběháme," doplnil.

Jeho mužstvo hraje další ligový duel v pátek proti Dukle.