O jednoho muže oslabení domácí v té chvíli stále ještě vedli 1:0 a odolávali sílícímu tlaku soupeře. Ten nakonec skóre otočil, ale Hanáci vstali z mrtvých a se štěstím vydolovali alespoň bod za remízu 2:2.

„Můžeme být rádi, že jsme nakonec aspoň remizovali. Teplice byly hodně nepříjemný soupeř," zhodnotil realisticky utkání Dreksa.

Vyrovnávací gól padl po vaší nepovedené malé domů. Co se tam stalo?
Byla to jasně moje chyba. Nevěděl jsem přesně, kde Mahmutovič je, a věřil jsem si, že dokážu dát balonu takovou razanci, aby to doletělo až k tomu Bobovi. Možná jsem si to mohl nechat spadnout až na nohu, ale nevěděl jsem, z které strany je. Risknul jsem to špatně.

Jsou to dnes ztracené body, když jste tak dlouho vedli?
Ztracené body… To záleží na tom, z jaké pozice se to vezme. Dostali jsme červenou kartu, Teplice dokázaly otočit ten zápas na 2:1, takže nakonec můžeme být i rádi, že jsme aspoň remizovali. Teplice byly hodně nepříjemný soupeř. Směrem dopředu tam ti jejich cizinci vytvořili docela dost šancí. Bránili se docela těžko.

Byli to právě Litsingi, Nivaldo a Salami, kdo udělali z Teplic nadstandardní mužstvo v české lize?
Je to možné. Co jsem si všimnul, tak oni byli hodně klidní na balonu. Bylo cítit, že si podrží balon, ale zároveň si umějí dát z jedničky nebo ze dvojky. Uměli taky jeden na jednoho, byli hodně rychlí. Byl to trochu nezvyk a měli jsme s nimi problémy.

Jak moc utkání ovlivnila červená karta?
Určitě to zápas ovlivní, když je vás o jednoho míň. Teplice mají v mužstvu technické hráče, házely si to kolem nás. Bylo znát, že nám ten jeden chlap chybí.

Po čtyřech kolech máte čtyři body. To určitě není start, jaký jste si představovali.
Určitě to není start podle našich představ. Ale na jaře jsme vyhráli první čtyři zápasy. Měli jsme dvanáct bodů, ale málem jsme na nich zůstali celé jaro. Není to ještě rozhodující. Důležité bude, jak na to navážeme v těch dalších utkáních.