V dresu Prostějova se objevilo mnoho nových tváří. Nechyběly již potvrzené posily Daniel Bialek či Roman Bala. Pro něj se jednalo o specifické utkání, protože právě z Uničova po dvou letech do „eskáčka“ přestoupil.

„Hlavně jsem nechtěl kluky pokopat nebo zranit. Půl roku nehráli a mají před mistrákem, takže by mě to mrzelo,“ hodnotil zápas střední obránce Bala.

Řada dalších fotbalistů, kteří za výběr trenéra Pavla Šustra naskočili, jsou v týmu na zkoušku. Jedná se o prostějovského odchovance Michaela Sečkáře z Vyškova, Šimona Šmehyla ze Sokolova a olomoucké mladíky Jakuba Matouška, Jiřího Spáčila a Štěpána Langera.

Jako hráčská kompenzace za Jana Koudelku dorazili z Brna David Jurásek a Martin Sedlák.

Ze Zlína do Prostějova přišel Petr Sklenář a objevili se i o dva exotičtí hráči Athanasios Fokaidis a Solomon Omale, který se uvedl hned gólem z penalty.

„Nechtěl bych úplně hodnotit výkon, protože hlavně v prvním poločase byla spousta hráčů spolu poprvé na hřišti. Někteří mě přesvědčili víc, někteří míň, ale konkrétní nebudu,“ vyjádřil se na adresu noviců kouč Prostějova Šustr.

Loučení Vejvody

Zatímco trenér 1. SK Prostějov teprve zkouší hráče, jeho protějšek Dušan Žmolík už ladí detaily a sestava se podle jeho slov už mohla blížit tomu, která vyběhne na uničovském stadionu v neděli 9. srpna v prvním kole Moravskoslezské fotbalové ligy proti Velkému Meziříčí.

„Máme tam dva až tři otazníky, ale jsou příjemné, protože vybírám z kvalitních hráčů ty, na které vsadíme od začátku,“ prozradil.

K dispozici by s největší pravděpodobností měl mít i posily v podobě Kamase s Koutným. Naopak se příští víkend nebude moci spolehnout na služby zraněného Ladislava Koutka a hlavně dlouholetého kapitána Romana Vejvody, který se s mančaftem tímto zápasem rozloučil a měl by hrát fotbal na nižší úrovni.

„Už to cítí jinak, ale chtěl by ještě hrát. Doufám, že nás bude sledovat,“ osvětlil Žmolík.

Celkově byli oba trenéři se zápasem spokojení. „Bylo to vyrovnané. V prvním poločase jsme neproměnili šance a soupeř dal gól z penalty, která byla jasná. Takže jej zaslouženě vyhrál, protože jsme udělali kravinu. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, Komenda vyrovnal, ale ke konci jsme vypadli z tempa zbytečnými ztrátami,“ hodnotil Žmolík.

„Vzhledem v jaké fázi přípravy jsme, tak kluci zaslouží ocenění, že zápas odmakali nahoru, dolů. Uničov je dlouhodobě dobře poskládaný kvalitní soupeř,“ zakončil k zápasu Šustr.

Jeho tým čeká už v sobotu od 10 hodin ve Slatinicích další měření sil. Tentokrát s Otrokovicemi.

SK Uničov – 1. SK Prostějov 1:1 (0:1)

Branky: Komenda – Omale z pen.

Uničov: Uvízl – Kasal, Koutný, Vasiljev, Můčka – Bača, Ambrozek, Svoboda – Komenda, Krč, Vichta. Střídali: Purzitidis, Kamas, Vejvoda, Krayzel, Bárta. Trenér: Dušan Žmolík.

Prostějov: Mucha – Šmehyl, Bialek, Bala, Sečkář – Omale – Fokaidis, Langer – Matoušek, Sedlák, Jurásek. Náhradníci: Pitroň – Machynek, Pernatskyi, Píchal, Sklenář, Spáčil, Stříž, Šteigl, Zapletal. Trenér: Pavel Šustr.