close zoom_in Poslední vstupenky zmizely z pokladen ve čtvrtek krátce před půl jedenáctou.

Necelá stovka čekatelů odešla s prázdnou.

„V 10.26 jsme na pokladnách stáhli rolety, zájem byl velký," řekl tiskový mluvčí SK Sigma Olomouc Petr Pelíšek.

Vstupenky se začaly prodávat ve středu. Úderem půlnoci se spustil zkušební prodej přes internetové stránky fotbalové asociace. Pro něj bylo vyhrazeno zhruba patnáct set lístků a zmizely během prvního dne.

Na pokladnách olomouckého stadionu odstartoval předprodej ve středu v 10 hodin. Do prodeje šly podle informací hanáckého klubu zhruba čtyři tisíce vstupenek.

První den byl vyhrazen pro držitele permanentních vstupenek na Gambrinus ligu, přičemž každý si mohl koupit maximálně dva lístky.

Ve čtvrtek ráno zbývaly 
v pokladnách poslední čtyři stovky vstupenek, které byly pryč během necelé půlhodiny.

„Zájem byl skutečně velký, ale třeba s tím, když jsme prodávali lístky na zápas s Evertonem v Evropské lize, se to srovnat nedá," poznamenal Pelíšek.

V srpnu 2009 u pokladen kempovali fanoušci přes noc a fronty dosahovaly několika stovek metrů.

V případě reprezentace byla nejdelší řada zhruba třicetimetrová.

Tři druhy vstupenek

Vstupenky na duel s Dány se prodávaly ve třech cenových hladinách. Nejdražší za 800, dále za 500 a nejlevnější za 250 korun.

Olomoucký stadion má oficiální kapacitu 12 541 míst. Při mezinárodních zápasech je ale z bezpečnostních důvodů pravidelně snižována.

Na reprezentační utkání bude v Olomouci vyprodáno znovu po pěti měsících. V listopadu minulého roku tady Češi porazili v přípravném utkání Slovensko 3:0. Tehdy bylo v hledišti 11 464 diváků.

Duel s Dánskem je v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2014 v Brazílii jedním z klíčových.

Češi mají po třech odehraných zápasech na kontě pět bodů, Dánové dokonce pouze dva. Loni na podzim skončil první vzájemný souboj v Kodani bezbrankovou remízou.

Ve skupině hrají ještě vicemistři Evropy Italové, dále pak Bulharsko, Malta a Arménie. Zářijový zápas proti ní by Češi měli hrát opět v Olomouci.