„Hráči v tomto počasí odvedli maximum. Bylo to pěkné utkání. I Dukla se snažila o hezký fotbal. Byl jsem spokojený s náběhy obránců, s tím jak si kluci měnili posty i s tím, jak otáčeli hru a hráli do křídel. Tyhle parametry byly lepší než v předchozích utkáních," pochválil hráče domácí kouč.

V prvním poločase se hrál otevřený fotbal s šancemi na obou stranách. Ty největší však měla Sigma, konkrétně Jakub Petr. Ten v první půli dvakrát postupoval sám na bránu, ani jednou však neuspěl. Stejně si vedl i po přestávce, kdy v dalším samostatném nájezdu trefil pouze gólmana.

V 60. minutě se už ale dočkal. Na pravé straně se skvěle uvolnil Zahradníček, ten přihrávkou pod sebe našel Petra a dvaadvacetiletý útočník zblízka nezaváhal.

„Bylo domluvené, že by Petr měl odehrát jen jeden poločas, ale on pak poprosil, jestli může hrát dál, protože cítil, že klukům trochu dluží a chtěl dát gól. Je po zranění a tady se může rozehrát. Jsem rád, že je u něj takový přístup, že chce hrát a dře v tomto počasí," těšilo Augustina Chromého.

V 73. minutě mohla Sigmy přidat pojišťující branku, když sudí nařídil pokutový za faul Paříka na Jana Navrátila. Penaltu Davida Housky ovšem vyškrábl brankář Tetour na tyč.

I tak si ale Sigma v závěru vedení zkušeně pohlídala a zaslouženě zvítězila 1:0. „Doufám, že takhle budeme pokračovat dál. Potenciál v ročníku 93 je velký. Budou ale ještě těžší zápasy a je spousta věcí, kde musíme přidat," dodal trenér Chromý.

SK Sigma Olomouc jun. – FK Dukla Praha jun. 1:0 (0:0)

Branka: 60. Petr. Rozhodčí: Kotík – Arnošt, Kock. ŽK: Houska – Shindagoridze. Diváků: 156.

Olomouc: Šustr – Texl, Svozil, Golban, Hála – Zahradníček (84. A. Ševčík), Habusta, Houska (89. Bernard), Falta (81. Hladík) – Schmidt (46. Navrátil), Petr (87. Můčka). Trenér Augustin Chromý.

Dukla: Tetour – Jeřábek, Ouedraogo, Juroška (72. Solař), Skála, Milec, Fryčer (70. Pařík), Shindagoridze, Hanousek, Jíra, Pták (63. Kotlík). Trenér: Jaroslav Peřina.

AUTOR: ONDŘEJ KAŠLÍK