„Chybí nám góly. Dokážeme si vytvořit šance, naposledy v Líšni jsme měli pět velkých, ale nedáme nic. Dnes jsme opět za stavu 0:0 měli obrovskou gólovku,“ hněval se po utkání břeclavský kouč Vladimír Michal, jehož svěřenci v dosavadní sezoně vstřelili pouhých osm branek.

Dobře na tom ale před zápasem nebyla ani rezerva Sigmy, která se nezvykle pohybuje v druhé polovině MSFL a utkání s Břeclaví se z tohoto pohledu hrálo o šest bodů. Možná i proto na trávník v jejím dresu vyběhli hned tři členové nejužšího kádru áčka – Petr Drobisz, a Pavlové Dreksa se Šultesem.

„Věděli jsme, že Sigma se posílila z A týmu a že to bude těžké. Bylo to utkání o jedné brance a my udělali chybu, nechali jsme se zbytečně obejít a přečíslit,“ vrátil se Michal k rozhodujícímu momentu utkání, který přišel v 56. minutě. Po akci Tomečka se prosadil Petr Nekuda. „Je to velká škoda, protože ještě předtím měl Bielčik obrovskou šanci. Zaostávali jsme v důrazu a agresivitě a to rozhodlo,“ doplnil Michal.

Vynikající Drobisz

Bielčik mohl skórovat hned dvakrát – před poločasem pálil těsně vedle, těsně po změně stran pak nevyzrál na Drobisze. Toho označil hostující kouč jako rozhodujícího muže zápasu. „Základ pro výhru juniorky byl Drobisz v brance, který ji několikrát podržel. V obraně zase dominoval stoper Dreksa, v útoku vyčníval Šultes, který sice branku nedal, ale bylo vidět, že je trochu jinde než naši hráči,“ vyjádřil se Michal na adresu prvoligových posil béčka Sigmy.

„Bylo evidentní, že nám pomohla vzadu jejich zkušenost,“ souhlasil jeho protějšek a šťastnější z trenérů Augustin Chromý. Zároveň rovněž ocenil výkon brankáře Drobisze, který po celé utkání stejně jako kouč dirigoval hru Hanáků.

„Já to po něm vyžaduji. Mimochodem teď u mě dělá A licenci, takže k trenéřině pomalu přičichává. Koučink z hřiště už má, teď jde o to, aby to v budoucnu přetavil i na lavičku,“ usmíval se Chromý.

„Byla škoda, že nehrál ještě Honza Navrátil, který měl zájem, ale v Německu dostal nakládačku, musel střídat a dnes hrát nemohl,“ litoval pouze.

Jeho svěřenci si dokázali vytvořit dvě velké šance už v první půli. Ale ani Koutný, ani Šultes nedokázali své pokusy vklínit mezi tři tyče. Za stavu 1:0 pak několik nadějných příležitostí spálil Nekuda, což domácího trenéra pořádně namíchlo, až důrazného forvarda stáhl ze hry.

„To už jsem trochu pustil nervy, protože pokud bychom dali na 2:0, tak se zápas dal v klidu dohrát. Ale pojistka pořád nepřicházela a nakonec to bylo nervózní, protože soupeř pořád hrozil z brejků a vždycky je ošidné hrát na 1:0,“ uvědomoval si.

Břeclav v některých momentech utkání působila velmi sympaticky, byla silná na míči a v kombinaci, jenže alfou a omegou jejích výkonu je proměňovaní šancí. „Je to kvalitou. Víme, že v zimě budeme muset mužstvo posílit, minimálně co se týče hry dopředu. Máme i zraněné hráče, chybí nám Dvořák a Veselý, ale na to se nechci vymlouvat. Na naši hru se sice hezky dívá, ale nedáváme branky ani ze stoprocentních šancí,“ dodal Michal.

SK Sigma Olomouc B – MSK Břeclav 1:0 (0:0)

Branka: 56. Nekuda. Rozhodčí: Sedlář – Vostřejž, Fojt. ŽK: Šultes, Šindelář, Nepožitek – Jakubovič, Polák. Diváků: 110.
SK Sigma B: Drobisz – Koutný, Dreksa, Murin, Hála – Šindelář, Pospíšil M., Nepožitek (89. Soušek) – Tomeček (63. Přikryl), Šultes, Nekuda (79. Chlebek). Trenér: Augustin Chromý.
Břeclav: Hladký – Pacl (79. Nevídal), Michal, Schwarz, Polák – Demjanovič, Simandl, Jakubovič, Mica – Bielčík (55. Navrátil), Svoboda. Trenér: Vladimír Michal.