„Vyhrát takhle v závěru, to je fantazie,“ prohlásil po utkání záložník Sparty, který se na zápas v Olomouci, který se hrál ve výborné atmosféře, velice těšil. „Tohle jsou přesně ty zápasy, proč fotbal hrajeme, atmosféra vyprodaného Androva stadionu byla úžasná,“ říká třiadvacetiletý středopolař.

Vyrovnaný zápas rozhodla penalta odpískaná v samotném závěru. Berete to jako hodně šťastné tři body?

Vyhrát takhle v závěru, to je fantazie. Olomouc potvrdila, že má naprosto skvělé mužstvo, my si těch třech bodů opravdu vážíme.

Viděl jste tu situaci, po které byla nařízená penalta?

Neviděl, já jsem se tam zrovna bavil s Míšou Hubníkem, takže jsem akorát slyšel, že rozhodčí píská. Ale viděl jsem tu ruku o pár minut před tím a to si myslím, že bylo úplně evidentní. Ten odpískaný zákrok jsem neviděl, ale myslím si, že pár minut před tím už měla být odpískaná penalta.

Utkání hodně připomínalo váš pohárový zápas v Moskvě, kde jste přes pár dobrých příležitostí branku vstřelit nedokázali. Souhlasíte?

Vzpomněl jsem si na to, protože takové šance musíme dávat. To nás hodně trápí. My teď nehrajeme vůbec špatně, vypracujeme si šance, ale vyloženě nás sráží, že z nich nedáváme góly.

Věřili jste až dokonce, že vítězství v zápase dokážete strhnout na svoji stranu?

Samozřejmě, ale mě to opravdu připomínalo ten zápas z Moskvy, protože takové šance musíme dávat. Po tom náročném přesunu z Moskvy a po tom náročném zápase se Sigmou je tohle vítězství nesmírně cenné.

Utkání doprovázela výborná atmosféra vyprodaného Androva stadionu. Jak se vám v ní hrálo?

Tohle jsou přesně ty zápasy, proč fotbal hrajeme. Já jsem naprosto šťastný, protože ještě v dobách, kdy jsem tady byl v žácích nebo dorostu jsem si vždycky přál hrát na vyprodaném Andrově stadionu. Splnilo se mi to s Olomoucí v zápasech proti Hamburku a Dortmundu a teď se Spartou. Je to o to sladší, že jsme tady vyhráli.

Olomoučtí příznivci vás nemají zrovna v lásce. Jak jste se na utkání proti Sigmě těšil?

Já jsem se do Olomouce těšil, protože tady mám spoustu kamarádů a známých. Ať je to jak chce, Olomouc mě prostě vychovala a dala mi do fotbalu strašně moc. Těšil jsem se i na trenéra Psotku, protože je to výborný trenér, který mě učil ten dospělý fotbal.

MIROSLAV MAZAL