„Na jaře musíme minimálně sedmkrát nebo osmkrát vyhrát. V naší nelehké situaci by byl bod málo, takže jsme do Petřkovic jeli s jasným cílem zvítězit,“ hlásil trenér Karel Trnečka.

A úkol se jeho svěřencům povedlo splnit na výbornou. Jeho tým vstřelil vedoucí branku po krásné samostatné akci Martina Antla. Od 45. minuty pak hráli domácí oslabeni, když Martin Honiš nešetrně zajel do Marka Šichora a po druhé žluté kartě pro něj utkání skončilo.

S přesilovkou si hráči HFK věděli rady a ve druhé půli přidali další tři góly. V 73. minutě se prosadil útočník Milorad Dabić, když z boku prostřelil brankáře Godulu. O tři minuty později unikl Dabič po levé straně a přesnou přihrávkou vybídl krajana Martinoviće, který uklidil míč do sítě.

Svůj parádní výkon pak Dabić podtrhl gólem na 4:0, když unikl obráncům a s přehledem zakončil.

„Domácí hráli v desíti a otevřeli hru. My jsme měli ještě několik vyložených šancí a chodili jsme do brejků. Mužstvo musím pochválit za velkou bojovnost, jeden vedle druhého do toho dali srdíčko, protože bez toho to nejde. První zápas jsme zvládli, ale to je teprve začátek,“ uvědomuje si Trnečka, jenž úspěšně nastartoval náročnou záchranářskou misi.

Holice má po 16 zápasech na kontě 11 bodů.

„Je důležité, že jsme zvládli první zápas a dostali pod sebe Mohelnici. Už nejsme poslední a myslím, že to kluky i psychicky povzbudí. Máme v kádru hodně nových hráčů, kteří nezažili ten nevydařený podzim a to by mohla být trošku výhoda,“ věří Trnečka.

„Teď máme před sebou dva domácí zápasy s Hlučínem a Rýmařovem. Jsem zvědavý, jak je zvládneme, protože tým na podzim na domácím hřišti nebodoval,“ upozornil Trnečka na bídnou bilanci, kterou je potřeba napravit.

FC ODRA Petřkovice – 1. HFK Olomouc 0:4 (0:1)

Branky: 18. Antl, 73. Dabić, 76. Martinović, 82. Dabić. Rozhodčí: Tomanec - Žurovec, Kneisl. ŽK: Honiš – Vichta, Antl, Martinović. ČK: 45. Honiš. Diváci: 282.

Petřkovice: Godula – Švancer, Rubý, Sporysz, Honiš – Baranek, Ptáček (46. Staněk), Holiš, Václavík, Smékal (63. Latocha) – Szotkowski (46. Lokša). Trenér: Ondřej Smetana.

HFK Olomouc: Š. Spurný – Plesník, Horka, Seibert, Buček – Martinović, Antl (85. Banasik), Vichta (83. Schmidt), Šichor – Dabić, Voleský (78. Krejčí). Trenér: Karel Trnečka.