Sobotní zápas na jednu bránu ovládly Troubelice po výsledku 2:1.

„Chyba Dubicka byla v tom, že nás neuběhalo po křídlech, protože to bychom v takovém vedru a v deseti určitě nevydrželi," řekl po zápase trenér Troubelic Zdeněk Maier.

Úvod sobotního zápasu se nesl ve znamení tlaku domácích, které podporovala zhruba stovka diváků. Ve velkých šancích však selhali Hýbl i Sládek.

Poté přišla dvanáctá minuta, hostující stoper Domes vyrobil obrovskou chybu, stáhl unikajícího útočníka rukama a rozhodčí zcela správně tasil červenou kartu.

Troubelice tedy musely pokračovat v deseti lidech prakticky od začátku zápasu.

„Utkání ovlivnila červená karta, která byla udělena správně, bez diskuzí. My jsme potom neměli jinou možnost než se stáhnout na vlastní polovinu a jenom jsme odkopávali balony," dodává Maier.

Ve dvacáté minutě s nimi bylo ještě hůře. To když byl křídelní průnik Dubicka zastaven nedovoleně a rozhodčí Pospíšil ukázal na značku pokutového kopu. Brankář Koukal však tuto penaltu vychytal a jakoby zázrakem držel stále čisté konto.

To však vzalo za své o dvacet minut později, když po dalším průniku zprava byl míč předložen zcela osamocenému Hýblovi před prázdnou klec a pravý křídelník poslal Dubicko do vedení.

Troubelice však nehodlaly odejít do šaten s deficitem. Za další tři minuty z ojedinělé akce nakopli míč na bránu domácích, vytvořili závar a dotlačili míč do sítě – 1:1.

Dáme gól a přestaneme hrát

„Od desáté minuty hrajeme proti deseti, máme jasnou územní převahu, dáme první gól a přestaneme hrát. Nechali jsme si vyrovnat hned dvě minuty po našem gólu úplně zbytečně," zhodnotil první půli zápasu vedoucí mužstva Dubicka Milan Langer.

Ve druhém poločase se hra stala ještě jednotvárnější, než v první půli.

Dubicko kontrolovalo hru, snažilo se svého soupeře uběhat, ale ten stále odolával.

Nejenom, že nepouštěl hráče v bílém do šancí, ale naopak sám vyrážel do protiútoků.

Rozhodující moment zápasu přišel v 50, minutě zápasu, kdy se střelou zpoza vápna prosadil troubelický záložník Michal Šimeček.

Soupeř byl lepší na míči

Trenér Maier byl spokojen, že jeho týmu vyšla taktika: „Soupeř byl lepší na míči. Spoléhali jsme se na brejky a jeden z nich se nám podařilo dotáhnout ke druhému gólu. A jelikož se soupeř nedokázal prosadit křídelní hrou a dlouhými míči, je to jeho chyba."

Zbytek druhého poločasu domácí bušili do zelené hradby, ta ale prakticky bez problémů odolávala.

Navíc mohla dvě minuty před koncem rozhodnout z rychlého brejku, ale hráči Troubelic už neměli na dotažení situace dostatek sil.

Hosté tak vyhráli 2:1 i přes to, že od 12. minuty hráli v deseti, přežili penaltu i vedení soupeře o jeden gól.

Červená a penalta byly spravedlivé

Dubičtí pak předvedli hlavně neschopnost projít obranným valem a po čtyřech kolech jim v tabulce patří jedenácté místo. To troubeličtí si polepšili na dělené třetí místo.

„Chyběla nám kvalita a klid v zakončení. Musíme se naučit proměňovat šance, dneska to byla křeč. Kdyby soupeř nedostal červenou, hrál by se otevřený fotbal, do brejků bychom chodili my, ale bohužel. Hráčům nemáme moc co vytknout, nikdo vyloženě nezklamal, jenom kapitána bude mrzet ta neproměněná penalta," uzavřel dubický Langer.

„Měli jsme blok postavený na šestnáctce. My víme, že se takto nedá hrát, ale v deseti jsme neměli na vybranou. Červená karta i penalta byly odpískány správně a spravedlivě. K rozhodčímu nemám ani půl křivého slova," doplňuje ho Maier.

Marek Valko