„Rozhodně bych se toho nebál, ale je nás tam víc a myslím, že se Tomášova role rozdělí na víc hráčů, a věřím, že to zvládneme," říká dvaadvacetiletý záložník před nedělním zápasem prvního ligového kola s Libercem.

Start nového ročníku první ligy je tady. Jste rádi, že už máte přípravu za sebou?
Samozřejmě se těšíme hodně. Přece jenom už budeme hrát o body a bude to něco jiného než přátelský zápas. Přijdou konečně lidi, takže si myslím, že jsme všichni hodně natěšení. Příprava, myslím, proběhla dobře, měli jsme dobré výsledky a jenom to teď převést do ligy a začít vítězně.

Co říkáte na adresu vašeho nedělního soupeře Liberce?
Všichni jsme sledovali, že Liberec na jaře hodně válel a měl výborné výsledky. Co nám říkal trenér, tak i v přípravě hrál Liberec ten jejich svižný fotbal. I když jim odešel Štajner, tak si myslím, že ho pořád mají kým nahradit a že Liberec u nás momentálně patří ke špičce. Na rozjezd to bude velmi silný soupeř.

Během úvodních sedmi prázdninových kol máte hodně těžký los. Vidíte to jako komplikaci?
Já to tak neberu. Já to beru tak, že s těmi soupeři stejně někdy musíte hrát, takže jestli chceme být nahoře, tak je musíme porazit, ať už je to v těch prvních sedmi kolech, nebo potom. Já se na to neohlížím, půjdeme zápas od zápasu a budeme chtít posbírat co nejvíc bodů.

Vedení před sezonou vyhlásilo jako cíl bojovat a postoupit do Evropské ligy. Máte stejné cíle?
Tenhle cíl jsme už měli minulý rok, a bohužel se nám to nepovedlo, takže jsme z toho byli hodně zklamaní. Já doufám, že to teď napravíme, a já si myslím, že tady všichni do jednoho Evropu chceme hrát. Přece jen, zahrát si s evropskými týmy je zase něco, co je o stupínek výš, takže já si myslím, že za tím všichni půjdeme, a doufám, že se nám to letos podaří.

Z loňského základního kádru odešli Hořava s Janotkou. Řešil jste s trenérem, že byste po Hořavovi měl převzít tu režisérskou taktovku?
Tohle jsme neřešili, já si myslím, že je nás tam víc, kteří bychom se o to mohli podělit. Ale přece jenom jsem už dvě sezony odehrál, takže i když jsem ještě mladý, tak už něco odehraného mám. Rozhodně bych se toho nebál, ale je nás tam víc a myslím, že se Tomášova role rozdělí na víc hráčů, a věřím, že to zvládneme.

Změní se nějak hra záložní řady?
To si nemyslím. Podle mě jsme všichni fotbalově takové podobné typy, chceme hrát do kombinace a já si myslím, že na hře to nějak vidět nebude. Budeme se snažit pořád hrát kombinační fotbal, který jsme hráli, když tady Tomáš byl.