„Myslel jsem si, že ani ne, ale pak jsem to už v zápase cítil," odpovídal Šultes na otázku, zda měl proti týmu, ve kterém začínal s velkým fotbalem, větší motivaci.

„Chtěl jsem ukázat, že fotbal ještě umím hrát, a snad se to podařilo. Škoda jen, že zápas skončil bez branek."

V létě roku 2011 odcházel hbitý forvard do Polonie Varšava coby vyhlášený kanonýr, který se za Sigmu šestnáctkrát trefil v zápasech nejvyšší české soutěže a gól vstřelil například i v předkole Evropské ligy do sítě hvězdného Evertonu. Na tyto časy si Šultes v pondělí odpoledne rád zavzpomínal.

„Vzpomínám na to docela často a můžu říct, že by mi nevadilo se do Olomouce vrátit. Spíš naopak," prohlásil Šultes s nostalgií v hlase.

Během angažmá v Polsku zažil radosti i zklamání. Dres Polonie časem vyměnil za triko Ruchu Chorzówa, kde letos koncem září překvapivě skončil. „Bylo to rychlé, jeden den jsem rozvázal smlouvu a druhý jsem už byl v Boleslavi, kde to bylo nějakým způsobem předjednané. Boleslav o mě projevila zájem už v zimě, a proto jsem se nakonec dohodl s ní," vysvětloval osmadvacetiletý forvard okolnosti svého odchodu z Polska do města automobilů, kde podepsal kontrakt do roku 2016.

„Konkurence je tam veliká, ale mám motivaci, protože věřím, že se tam dokážu prosadit. Pokaždé, když jdu na hřiště, se to trenérovi snažím ukázat, že mám na to, abych příště hrál od začátku," popisuje Šultes svůj boj o místo v sestavě Středočechů. Zatím má na kontě 68 minut včetně čtvrthodinky během sobotního zápasu na Spartě.

Jestli se Šultes ještě někdy objeví v dresu Olomouce, je ve hvězdách.

„To bude asi těžké. Je otázka, jestli by Olomouc vůbec měla zájem," uvědomuje si hráč, který se v zápase Juniorské ligy mohl znovu připomenout funkcionářům Sigmy.

„Chtěl jsem se ukázat v dobrém světle, své výkony ale nehodnotím. Trenér Psotka mě zná, on si mě vypiplal do ligy, takže ví, co ode mě očekávat," prohlásil Šultes, který Sigmu po návratu z Polska pochopitelně bedlivě sleduje.

„Mrzí mě, že jsou až devátí, protože si myslím, že můžou hrát daleko výš. Pokud ale nebudou vyhrávat s mančafty jako je Znojmo, a ještě po takovém výkonu, což mě od kluků docela mrzelo, tak určitě nebudou hrát výš," dodal Šultes.