„Peníze stále ještě nepřišly,“ potvrzuje sportovní ředitel SK Sigma Olomouc Jiří Kubíček.

Případnou opci musí Skotové uplatnit nejpozději do 31. května. Pokud se tak nestane, Černý bude stále hráčem olomoucké Sigmy a podepsaná smlouva by se musela prohlásit za neplatnou.

„Velmi rádi ho tu přivítáme, gólmana teď potřebujeme jako sůl,“ nevzdává se Kubíček návratu olomouckého odchovance.

Zarážející je fakt, že zatím nikdo ze skotského klubu Sigmu ani nekontaktoval.

„Naposledy mi pan Struthers (sekretář Hamiltonu, pozn. aut.) napsal asi před rokem. A v dopise mi za Černého nabízel 18.000 Euro. Já jsem mu na to okamžitě odepsal, jestli tam náhodou nezapomněl jednu nulu. V té době za něj totiž nabízeli Mutěnice 500.000 Kč, a to byla lepší nabídka,“ vzpomíná Kubíček.

A čím si vysvětluje liknavé jednání Hamiltonu? „O Skotech je známo, že nosí sukně a mají zašité kapsy,“ dedukuje jednoduše Kubíček. „My samozřejmě přejeme Tomášovi jen to nejlepší. Ale jeho návratu se bránit nebudeme. Doufám, že u nás bude chytat stejně dobře, jako ve Skotsku,“ dodává s úsměvem.

Sigma Černého uvolní pouze za částku, která je obsažena ve smlouvě o hostování. Ta je stanovena na 200.000 Euro. V případě, že by ji Hamilton zaplatil, nemuseli by to být poslední peníze, které Sigma za Černého obdrží.

„Smlouvu jsme samozřejmě napsali dobře. Díky klauzuli o dalším přestupu bychom z něj dostali 20 %,” vysvětluje Kubíček. Tato cifra může být velice zajímavá. O Černého už totiž projevili zájem oba skotské velkokluby Celtic a Rangers.

Do konce nejvyšší skotské soutěže zbývají odehrát dvě kola. Stále není rozhodnuto, kdo sestoupí.

Hamilton má ve skupině o udržení na zatím poslední St. Mirren náskok čtyř bodů. Pokud ale vybojuje v sobotním zápase proti Motherwellu alespoň bod, může slavit záchranu. K poslednímu zápasu zajíždí právě na půdu St. Mirrenu.